Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 02.10 - 08.10.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - Wiedźmin 3 w 4K

Zgodnie z obietnicami z września, Wiedźmin 3 doczekał się aktualizacji wprowadzającej do gry wsparcie dla możliwości konsoli PS4 Pro. Analiza Digital Foundry.

***

#2 - Chris Avellone wraca do Fallout?

Zasłużony projektant Chris Avellone zasugerował w mediach społecznościowych, że obecnie przygotowuje kolejną odsłonę cyklu Fallout. Więcej na ten temat.

***

#3 - Łatka FIFA 18

Electronic Arts opublikowało pierwszy większy patch dla gry FIFA 18, wprowadzając szereg istotnych modyfikacji w rozgrywce. Główne zmiany to usprawnienie pracy bramkarzy przy jednoczesnym utrudnieniu w systemie strzelania na bramkę. Więcej na ten temat.

***

#4 - Przetasowania w PlayStation

Andrew House nie jest już szefem Sony Interactive Entertainment, działu japońskiej korporacji odpowiedzialnego między innymi za konsole PlayStation. Więcej na ten temat.

***

#5 - PUBG na PS4

Po konwersji na Xbox One, popularne Playerunknown's Battlegrounds może trafić także na PS4. Twórcy gry prowadzą z Sony rozmowy w tej sprawie, ale Microsoft chce podobno przedłużyć okres wyłączności Więcej na ten temat.

***

#6 - Aktualizacja PS4

Sony opublikowało aktualizację 5.0 dla systemu operacyjnego konsol PS4 i PS4 Pro. Najważniejszą nowością w stosunkowo skromnej łatce (ok. 350 MB) jest możliwość transmitowania w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę, ale tylko na PlayStation 4 Pro. Więcej na ten temat.

***

#7 - Nioh na PC

Koei Tecmo zapowiedziało, że gra akcji Nioh trafi także na PC. Premiera 7 listopada, w wydaniu pod nazwą Complete Edition, z wszystkimi DLC. Mowa o podstawowej wersji produkcji oraz o trzech rozszerzeniach. Więcej na ten temat.

***

#8 - Polskie plany

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozdysponowało niemal 93 mln zł z funduszy europejskich w ramach drugiej edycji konkursu GameINN, ujawniając plany polskich firm. Więcej na ten temat.

***

#9 - Skromne wymagania Origins

Ubisoft ujawnił wymagania sprzętowe Assassin's Creed Origins na PC. Poza samą konfiguracją, fani komputerów osobistych odetchną zapewne z ulgą, że - wzorem poprzednich odsłon - najnowsza produkcja nie zostanie wydana z opóźnieniem względem konsol. Więcej na ten temat.

***

#10 - Powrót do Mordoru

Śródziemie: Cień wojny to sequel zdecydowanie lepszy od pierwowzoru. Rozgrywka bawi nieustannie, więc nie ma mowy o chwili znużenia. Nasza recenzja.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze