Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Andrew House - szef PlayStation opuszcza Sony po 27 latach

Przetasowania w korporacji.

Andrew House nie jest już szefem Sony Interactive Entertainment, działu japońskiej korporacji odpowiedzialnego między innymi za konsole PlayStation.

Znany z licznych konferencji na przeróżnych imprezach menedżer opuszcza stanowiska prezydenta i dyrektora generalnego SIE. Zastąpi go Tsuyoshi „John” Kodera, dotychczasowy zastępca.

House dołączył do Sony całe 27 lat temu, gdy zakładano dział zajmujący się grami, wtedy pod nazwą Sony Computer Entertainment. Jako szef amerykańskiego biura odpowiadał za debiut PSX w USA, a w 2011 roku zastąpił Kazuo Hirai jako szef całego SCE, ujawnił PS4 i pomógł konsoli zdominować rynek.

Do jego osiągnięć dodać można także sukces PlayStation Network, PlayStation Plus, PlayStation Now czy PlayStation Vue. W ubiegłym roku przekształcił Sony Computer Entertainment w Sony Interactive Entertainment.

Menedżer pozostanie do końca roku na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej w SIE. Następnie opuści korporację.

„Jestem ogromnie dumny z tego, co zbudowaliśmy jako PlayStation i Sony Interactive Entertainment: dobra zabawa dla milionów na całym świecie, z najlepszymi grami i stworzenie pełnoprawnej firmy cyfrowej rozrywki” - komentuje House.

„PlayStation było ogromną częścią mojego życia przez ponad 20 lat, lecz teraz biznes osiągnął rekordowe sukcesy i wydaje się, że nadszedł właściwy czas na zajęcie się nowymi wyzwaniami”.

Tsuyoshi „John” Kodera również może pochwalić się długą karierą w Sony. Dołączył do firmy w 1992 roku, zajmując się przenośnymi odtwarzaczami muzyki. Pomagał też w starcie PlayStation Store, PlayStation Plus i PlayStation Now, a w ubiegłym roku awansował na zastępcę House'a.

„Objęcie stanowiska prezydenta i dyrektora generalnego SIE to wielki zaszczyt i jestem wdzięczny Kazowi [Hirai - dop. red.] i Andy'emu za wiarę i zaufanie. Mam zamiar budować na fundamentach zbudowanych przez Andy'ego” - zapewnia nowy szef.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze