Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chris Avellone może pracować nad nową odsłoną serii Fallout

Tajemnicze grafiki.

Zasłużony projektant Chris Avellone zasugerował w mediach społecznościowych, że obecnie przygotowuje kolejną odsłonę cyklu Fallout.

Deweloper ma na koncie szereg gier, w tym drugą część postapokaliptycznego cyklu. Pracował również nad ostatecznie anulowaną trzecią o roboczej nazwie Van Buren.

W ubiegłym tygodniu - 29 września - na swoim profilu w serwisie Facebook projektant opublikował tajemniczą grafikę. Obrazek przedstawia Vault Boya - maskotkę Fallouta - w trzech różnych sytuacjach.

W pierwszej bohater ma przed sobą księgę zatytułowaną „Biblia RPG”. W następnej zaś wyraża zamiłowanie do swojej inteligencji (symbolizowanej przez duży mózg). Ostatnia scena prezentuje postać zaczytaną w scenariuszu.

Vault Boy w trzech różnych sytuacjach

Wielu nie przywiązało do ilustracji szczególnej uwagi, sądząc, że deweloper po prostu uczcił 20. „urodziny” cyklu, które miały miejsce 30 września. Tyle tylko, że kilka dni później udostępnił kolejny obrazek.

Avellone 3 października zmienił swoje zdjęcie profilowe w serwisie Facebook na rysunek Vault Boya obejmującego postać, która najpewniej jest samym projektantem. Grafikę okraszono napisem: „Tak bardzo za tobą tęskniłem”.

Internauci uznali, że z pomocą ilustracji deweloper obwieścił światu, że zajmuje się nową odsłoną Fallouta. To oczywiście możliwe, choć podobne wnioski są - przynajmniej na razie - nieco zbyt daleko idące.

Avellone witający się z Vault Boyem

Warto jednak zwrócić uwagę, że kilka lat temu Brian Fargo, który również pracował nad starszymi częściami słynnego cyklu, stwierdził, że wraz z Avelleonem i swoim studiem inXile Entertainment mógłby stworzyć grę osadzoną w postapokaliptycznym uniwersum.

Oczywiście prawa do serii posiada Bethesda, ale w przeszłości firma udowodniła, że jest skłonna użyczać licencji Fallouta zewnętrznym zespołem. Tak powstało New Vegas od Obsidian Entertainment.

Jeżeli Avellone połączyłby siły z Fargo, efektem mogłaby być produkcja nawiązująca do klasycznych odsłon cyklu. Niewykluczone, że otrzymalibyśmy akcję przedstawioną w rzucie izometrycznym.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze