Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 23.01 - 29.01.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - Filary RPG

Po tygodniu z tajemniczymi grafikami na Twitterze, studio Obsidian Entertainment potwierdziło, że pracuje nad Pillars of Eternity 2: Deadfire. Aby zrealizować projekt izometrycznego RPG, twórcy szukują finansowego wsparcia graczy w serwisie Fig. Więcej na ten temat.

***

#2 - Dirt 4

Studio Codemasters potwierdziło oficjalnie, że powstaje Dirt 4. Kolejna odsłona rajdowej serii zadebiutuje jeszcze w tym roku - premiera 9 czerwca na PC, PS4 i Xbox One. Więcej na ten temat.

***

#3 - Podsumowanie Souls

Bandai Namco potwierdziło, że drugie i ostatnie DLC do Dark Souls 3 - The Ringed City - zadebiutuje już 28 marca. Gracze poszukają „Dark Soul of Humanity”, czyli „mrocznej duszy człowieczeństwa”. Zapowiada się na godne podsumowanie cenionej trylogii. Więcej na ten temat.

***

#4 - Wcześniejszy Effect

Electronic Arts planuje udostępnić 10-godzinną wersję testową Mass Effect: Andromeda dla abonentów usług EA i Origin Access, a więc na PC i Xbox One, na tydzień przed premierą gry. Są też nowe zwiastuny.

***

#5 - Powrót Benza

Jedna z najważniejszych postaci we współczesnym świecie gier wideo - Leslie Benzies - powraca do pracy po dłuższej przerwie i procesie sądowym ze swoim byłym pracodawcą, Rockstar Games. Wiemy też trochę o pierwszym projekcie - Everywhere.

***

#6 - Tomb Avengers

Przedstawiciele Square Enix i Marvel Entertainment poinformowali dziś o nawiązaniu wieloletniej współpracy. Japońska firma zajmie się tworzeniem gier wideo na podstawie popularnych komiksów. Więcej na ten temat.

***

#7 - Nie Przejdą

Przedstawiciele DICE i EA ujawnili pierwsze szczegóły związane z dodatkiem Nie Przejdą do strzelanki Battlefield 1. Rozszerzenie debiutuje w marcu. Więcej na ten temat.

***

#8 - Ni No PC

Studio Level-5 potwierdziło, że Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom ukaże się także na PC, a nie tylko na PS4 - jak dotychczas informowano. Co więcej, premiera gry RPG odbędzie się jednocześnie na całym świecie, w tym roku. Więcej na ten temat.

***

#9 - Project Scorpio i 4K

Na zamkniętym portalu Microsoftu pojawił się artykuł o wiele mówiącym tytule: „Osiągnięcie 4K i skalowanie GPU w rodzinie urządzeń Xbox”. To fascynujący wgląd w plany firmy, a dowiadujemy się także nieco na temat Project Scorpio. Analiza Digital Foundry.

***

#10 - Wakacje u Bakerów

Resident Evil 7 to skuteczny dreszczowiec ze świetnym klimatem. Mimo zmiany formuły, ma więcej wspólnego z korzeniami cyklu, niż można przypuszczać. Nasza recenzja.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze