Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producent GTA 5 zapowiada nowy projekt - Everywhere

Gra na silniku Amazon Lumberyard.

Producent takich gier, jak Red Dead Redemption i GTA 5 - Leslie Benzies - ujawnił, że przygotowuje nowy projekt. Deweloperowi pomaga dwóch kolegów, z którymi niegdyś pracował w Rockstar North - Colin Entwistle i Matthew Smith.

Szczegółów na temat produkcji o roboczej nazwie Everywhere ujawniono niewiele. Nieznane są więc zarówno data premiery, jak i urządzenia, na które ostatecznie trafi. Twórcy postrzegają tytuł, jako platformę, która będzie się „przez cały czas rozwijać i rosnąć”.

Benzies tłumaczy, że tajemniczy projekt ma „zatrzeć granicę pomiędzy rzeczywistością a symulowanym światem”. W jaki sposób - nie wiadomo.

- Chcemy aby ta produkcja była mniej ograniczająca niż inne. Choć posiada wiele różnych historii, chcemy, by gracze tworzyli własne - łącznie z postaciami o prawdziwej osobowości - wyjaśnia producent w wywiadzie udzielonym serwisowi Polygon.

- Jeśli nam się uda, zaoferujemy użytkownikom możliwość przeżycia - w bardzo wciągający sposób - ich własnych fantazji, które nie będą tak ograniczone jak w większości gier - podkreśla Benzies.

Smith uważa zaś, że powstającego tytułu nie można przypisać do jakiegokolwiek obecnie znanego typu produkcji. Według dewelopera, projekt wykracza poza tradycyjne gatunkowe granice.

Sama gra powstaje na opracowanym przez Amazon silniku Lumberyard. Twórcy zaznaczają, że wybór technologii podyktowany był między innymi oferowanymi funkcjami sieciowymi i integracją z usługami pokroju Twitch.

W styczniu 2016 roku Benzies odszedł ze studia Rockstar North po urlopie, na którym przebywał od 17 miesięcy.

Okazało się jednak, że nie tylko szuka nowych wyzwań. Deweloper pozwał Take-Two Interactive - właścicieli dawnego pracodawcy - żądając wypłaty zaległych tantiem, opiewających na niebagatelną kwotę 150 milionów dolarów.

Przebywając na wspomnianym urlopie menedżer odkrył podobno, że Take-Two, Rockstar, Rockstar North oraz bracia Sam i Dan Houserowie, próbowali - więcej niż raz - „pozbyć się” producenta z firmy i anulować wypłatę należnych pieniędzy.

Kilka dni temu pojawiły się informacje, z których wynika, że Benzies założył nie jedno, a aż pięć studiów - w tym Royal Circus Games Limited, Starship Group, VR-Chitect oraz Everywhere Game Limited.

Na razie tego nie potwierdzono, ale nazwa ostatniej firmy sugeruje, że to właśnie w tym zespole powstaje projekt Everywhere.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze