Eurogamer.pl

Warcraft 3 otrzymał oficjalny serwer testowy

Piętnaście lat po premierze.

Strategia Warcraft 3 - tak, ten Warcraft 3 - doczekała się publicznego serwera testowego.

Pete Stilwell, jeden z pracowników Blizzarda w zespole o wiele mówiącej nazwie Classic Games ogłosił nowinę na oficjalnym forum dyskusyjnym. Wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić nową pulę map do potyczek wieloosobowych w różnych formatach drużyn.

1

To były prostsze czasy

Uruchomienie serwerów PTR, popularnych obecnie w wielu produkcjach stawiających na sieciową zabawę, może być sporą niespodzianką w przypadku Warcrafta 3, który debiutował przecież ponad piętnaście lat temu, na początku lipca 2002 roku.

Blizzard publikował jednak łatki do gry także długo po debiucie, a teraz do testów trafiają również pewne zmiany w balansie rozgrywki, jak współczynniki znajdywania przedmiotów czy lokacje startowe i ich zasobność w surowce.

Zmniejszono też rozmiar drzew i innych pobocznych elementów oprawy, w celu poprawienia widoczności na mapach, a także zmodyfikowano brzegi klifów i głębokiej wody.

Pełną listę zmian i poprawek znaleźć można na oficjalnym forum.

W planach są dalsze łatki. Stilwell zapowiada, że w przyszłości chce poprawić wyszukiwanie przeciwników do rozgrywek, dodać automatyczne turnieje oraz listy wyników i zmniejszyć opóźnienia.

Tymczasem oddani fani będą zapewne liczyli na to, że zakończenie prac nad StarCraft: Remastered i poniedziałkowa premiera tej produkcji zwolni zespół deweloperów do zajęcia się odświeżeniem kolejnej gry. Trzymamy kciuki.

Stilwell zapewnia, że mamy do czynienia z pierwszym serwerem testowym do Warcrafta 3, lecz fani szybko przypomnieli producentowi, że w zamierzchłej przeszłości jeden już istniał, pod nazwą Westfall.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...