Skip to main content

Warcraft 3 Remastered zostanie zapowiedziane w tym miesiącu?

Blizzard zaprasza na tajemnicze wydarzenie.

W lutym Blizzard może zapowiedzieć remaster strategii czasu rzeczywistego Warcraft 3 - sugerują nieoficjalne informacje.

Dwójka pochodzących z Rosji zawodowych graczy w słynną produkcję - Happy i HawK - otrzymała zaproszenie na wydarzenie, które odbędzie się pod koniec bieżącego miesiąca w USA (dzięki, ResetEra). Obecnie starają się w trybie pilnym uzyskać amerykańską wizę.

Warcraft 3 być może doczeka się remastera

Cel imprezy pozostaje na razie tajemnicą, a panowie nie mogą podzielić się żadnymi szczegółami. Twierdzą jedynie, że Blizzard powinien wkrótce oficjalnie ujawnić szykowaną niespodziankę.

Zaproszenie dostali także inni esportowcy, w tym Foggy z Ukrainy oraz Grubby z Holandii. Wydaje się mało prawdopodobne, aby sekretne wydarzenie związane było z turniejem, ponieważ wspomniany Happy odmawia uczestnictwa w większości tego typu zmagań.

Spekuluje się, że akcja może dotyczyć zapowiedzi odświeżonej wersji Warcrafta 3. To o tyle możliwe, że w przeszłości Blizzard zapraszał zawodowych graczy na prezentację nowych tytułów.

Poza tym o projekcie nieoficjalnie mówi się już od dłuższego czasu. Przykładowo w czerwcu ubiegłego roku amerykańskie studio poszukiwało ludzi do prac nad remasterem strategii czasu rzeczywistego osadzonej w uniwersum Azeroth.

Deweloperzy chcieli znaleźć starszego inżyniera oprogramowania oraz człowieka, który zająłby się przygotowaniem interfejsu użytkownika. Obaj mieliby zająć się także nowym wydaniem Diablo 2.

Warto zaznaczyć, że Blizzard posiada specjalny oddział, który odpowiedzialny jest właśnie za odświeżanie starszych gier firmy. Ekipa stworzyła dotychczas tylko remaster pierwszej odsłony cyklu StarCraft.

Zobacz na YouTube

Co ciekawe, w listopadzie studio nie wykluczyło, że w przyszłości wyda nowe wersje Warcrafta 3 i Diablo 2. Przedstawiciele zespołu zaznaczyli jednak, że na razie trzeba jeszcze udoskonalić oryginały, które wciąż zmagają się z poważnymi problemami.

Pierwotna wersja popularnej gry RTS jest nadal rozwijana. W sierpniu uruchomiono oficjalny serwer testowy produkcji, wykorzystywany do sprawdzania wprowadzanych zmian oraz nowości.

Warcraft 3 ukazało się w 2002 roku. Akcja toczy się w fantastycznym świecie Azeroth. Tytuł oferuje cztery kampanie fabularne, w których gracze mogą pokierować frakcjami ludzi, nieumarłych, orków i nocnych elfów.

Niewykluczone, że zakres zmian w odświeżonej wersji strategii będzie podobny do modyfikacji zaimplementowanych w StarCraft Remastered. We wspomnianej grze grafikę podniesiono do rozdzielczości nawet 4K i ulepszono oprawę dźwiękową. Do tego przerywniki filmowe w pełnym 1080p.

Read this next