Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znamy pierwszą grę w PS Plus Extra i Premium na kwiecień. To hitowy „indyk” z zeszłego roku

Premiera na PlayStation.

Sony ujawniło pierwszą grę, która wzbogaci ofertę abonamentów PS Plus Extra i Premium w kwietniu. W połowie miesiąca abonenci sprawdzą Dave the Diver - wysoko cenioną grę o nurkowaniu, niedostępną wcześniej na konsolach Sony.

Produkcja zadebiutuje na PlayStation 4 i PS5 dokładnie 16 kwietnia, od razu z nowym dodatkiem pod tytułem King of the Monsters. Główną nowością będzie wizyta Godzilli, którą znajdziemy - jak na nurka przystało - w głębinach. Jako że mowa o świeżym debiucie, produkcja nie będzie dostępna dla posiadaczy podstawowego wariantu subskrypcji, zwanego też Essential.

Postanowiliśmy stworzyć rodzaj doświadczenia, łącząc różne elementy rozgrywki: od kulinarnych starć, po rytmiczną zabawę. Wszystko ożywione przez obsadę uroczych postaci. Dave the Diver na PS5 zaoferuje też haptykę oraz adaptacyjne trigery, żeby jeszcze bardziej poruszyć zmysły” - czytamy w zapowiedzi gry.

Dave the Diver może sprawiać wrażenie prostej przygodówki, ale w założeniach jest całkiem skomplikowane. Tytułowy Dave w nocy prowadzi restaurację sushi, ale w ciągu dnia zajmuje się nurkowaniem, łowieniem ryb oraz poszukiwaniu podwodnych skarbów. Nie brakuje również mini-gier, takich jak gra rytmiczna i aplikacja w stylu Tamagotchi czy wyścigi koników morskich.

Zobacz na YouTube

Na premierę tytuł cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zebrał masę pozytywnych ocen, choć nie obyło się bez kontrowersji. Gra walczyła o tytuł najlepszej gry indie 2023 roku, lecz wcale nie była produkcją niezależną. Za jej stworzenie odpowiada bowiem studio Mintrocket, którego firmą-matką jest jednak Nexon - południowokoreański gigant, który tylko w 2021 roku wygenerował 1,8 miliardów dolarów przychodu.

Kilka dni temu Sony zaprezentowało listę gier dla abonentów PS Plus Essential, Extra i Premium. Znajdziemy na niej trzy tytuły, w tym jeden od Microsoftu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dave the Diver

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze