Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W niepozorne Dave the Diver zagrało już ponad milion graczy

Nurkowanie jest w modzie.

Twórcy niezależnej produkcji Dave the Diver podzielili się imponującymi wynikami sprzedaży. W ciągu zaledwie dwóch tygodni od premiery, w niepozornę grę o nurkowaniu zagrało już ponad milion graczy.

„Ponad milion graczy bawiło się w Dave the Diver. Dziękujemy wam wszystkim za wsparcie” - czytamy w oszczędnym w słowa komunikacie od studia Mintrocket. Mały zespół zdecydowanie ma się czym chwalić. Tytuł zebrał już prawie 30 tysięcy recenzji na Steamie, z których aż 97% uznano za pozytywne.

Trzeba też zaznaczyć, że choć od oficjalnej premiery minęło już 13 dni, zainteresowanie grą wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Zgodnie z danymi zebranymi przez SteamDB, w ciągu ostatnich 24 godzin grało ponad 93 tysięcy graczy jednocześnie. Pomogła zapewne przystępna cena (92 złote bez promocji) oraz wciągający model rozgrywki.

W Dave the Diver wcielamy się bowiem w tytułowego nurka, który prowadzi całkiem interesujące podwójne życie. Za dnia eksploruje tajemnicze głębiny oceanu, a nocą prowadzi restaurację z sushi, w której podaje złowione wcześniej okazy. Wszystko to w lekkiej i humorystycznej otoczce z mieszanką elementów RPG-a i gry ekonomicznej.

Ryby łowimy za pomocą całkiem rozbudowanego wachlarza narzędzi: od harpunu, po strzelbę czy karabin snajperski. W międzyczasie musimy oczywiście kontrolować zapas tlenu w butli, by Dave był w ogóle w stanie dostarczyć złowiony łup do knajpy.

Wraz z nadejściem nocy porzucamy strój do nurkowania, by zając sie gotowaniem, serwowaniem dań i obsługą klientów. Zdobyte fundusze przeznaczamy na rozwój lokalu oraz zatrudnienie nowych pracowników. Dave the Driver znajdziemy aktualnie wyłącznie na PC, choć w planach jest również wydanie na konsole Nintendo Switch.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dave the Diver

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze