Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znamy datę premiery Company of Heroes 3 na konsolach

Strategia dla każdego.

Studio Relic Entertainment potwierdziło termin wydania Company of Heroes 3 na konsole obecnej generacji. Popularny RTS trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X/S już 30 maja 2023 roku.

Nowe wydanie zadebiutuje więc ponad 4 miesiące po oryginalnej premierze. Jak czytamy na oficjalnej stronie gry, rozgrywka przy użyciu konsoli ma być „idealnym rozwiązaniem dla miłośników strategii”. Otrzymamy pełne wsparcie kontrolera, opcję personalizacji interfejsu oraz garść innych, równie przydatnych funkcji.

Fani konsol nie muszą martwić się szybkim i często chaotycznym tempem rozgrywki. Twórcy zapewnili, że w grze nie zabraknie taktycznej pauzy, która pozwoli na wstrzymanie rozgrywki i spokojne przemyślenie kolejnych ruchów. Zamówienia przedpremierowe powinny wystartować jeszcze w kwietniu.

Pecetowa wersja zadebiutowała na rynku 11 stycznia. Pierwotnie premierę planowano na 2022 rok, plany uległy jednak zmianie. Opóźnienie tłumaczono chęcią „eliminacji błędów, wypolerowania pikseli i zbalansowania rozgrywki”. Zmiany wyszły grze na dobre, o czym świadczyć może wynik 80 punktów w serwisie Metacritic. Mowa jednak o opinii krytyków i recenzentów, gracze zdają się bowiem mniej optymistyczni. W tym przypadku średnia ocen sięga niecałych 50 punktów.

Mamy tu więc świetną kampanię włoską i nieco rozczarowującą kampanię w Afryce. Nie zmienia to jednak faktu, że Company of Heroes 3 jest kapitalną grą, w której zaimplementowano kilka udanych pomysłów, zachowując niepowtarzalną rozgrywkę dwóch poprzednich odsłon” - napisał Marcin w naszej recenzji Company of Heroes 3.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze