Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Company of Heroes 3 trafi najwyraźniej na PS5 i Xbox Series X/S

Strategia także na konsole.

Wygląda na to, że strategia Company of Heroes 3 ukaże się nie tylko na PC, ale także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, co oznaczałoby debiut zasłużonej serii na konsolach po ponad 15 latach od debiutu pierwszej części.

Wieści nie są jeszcze potwierdzone, lecz pochodzą z całkiem wiarygodnego źródła. Nowe platformy ujawniła bowiem tajwańska organizacja przyznająca grom kategorie wiekowe, która już od wielu lat przedwcześnie ujawnia nadchodzące zapowiedzi.

Oficjalnie jedyną potwierdzoną wersją Company of Heroes 3 jest PC. Tytuł zapowiedziano w lipcu 2021 roku, a premierę - po ostatnim opóźnieniu - zaplanowano obecnie na 23 lutego przyszłego roku. Za prace odpowiada Relic Entertainment, które zapoczątkowało cykl w 2006 roku.

Tytuł na premierę zaoferuje cztery frakcje i dwie kampanie: nieco bardziej otwartą - włoską - oraz nastawioną na narrację - północnoafrykańską. Nie zabraknie także sieciowej rywalizacji, także w drużynach. Podobnie jak i poprzednie odsłony, produkcja koncentruje się na starciach mniejszych oddziałów podczas II wojny światowej.

Jest nawet polski akcent. Firma Cobi kupiła licencje i sprzedaje obecnie liczne zestawy klocków inspirowanych Company of Heroes 3. Kupić można na przykład czołg Sherman M4A1 czy słynne 88-milimetrowe działo przeciwlotnicze, które każdy gracz wysadzał co najmniej kilka razy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze