Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Dynasty Warriors 9

„Odrodzenie” serii i spore zmiany - w tym otwarty świat.

Przyszłoroczne, dwudzieste urodziny Dynasty Warriors będą ważnym wydarzeniem dla fanów zręcznościowego cyklu. Twórcy z Koei Tecmo obiecują „odrodzenie” serii i spore zmiany w mechanice rozgrywki.

Nowy tytuł - Dynasty Warriors 9 - zapowiedziano podczas japońskiej imprezy, na pokazie Sony. To sugeruje debiut na PS4, choć nie podano jeszcze pełnej listy platform sprzętowych.

Grafika koncepcyjna

Co najważniejsze, gracze nie będą już wykonywać misji w ramach kolejnych, zamkniętych etapów, lecz trafią do otwartego świata, zgodnie z obecną modą w grach wideo.

Deweloperzy zapowiadają zróżnicowany teren, otwarte pola, pagórki, wzgórza i miasta, dostępne do swobodnej eksploracji (dzięki, Gematsu). Odwiedzimy podobno całe Chiny i charakterystyczne punkty tego kraju, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej skali.

Przedstawiciele Koei Tecmo potwierdzili jednocześnie w rozmowie z magazynem Famitsu, że w Dynasty Warriors 9 pojawi się kompletna plejada 83 postaci do wyboru, czyli bohaterowie wszystkich poprzednich odsłon serii, aż do Dynasty Warriors 8 Empires. Nie zabraknie też debiutów.

Nie ujawniono informacji na temat wspomnianych zmian w mechanice rozgrywki, lecz deweloperzy wspomnieli na przykład o modyfikacjach w sterowaniu. Nie zmieni się podstawowy koncept serii, czyli potyczki potężnych wojowników z tysiącami przeciwników.

Nie jest obecnie jasne, czy Dynasty Warriors 9 trafi na Zachód, ale jest to wielce prawdopodobne - informacją o ogłoszeniu podzieliły się na Twitterze także europejski i amerykański dział Koei Tecmo.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze