Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Disney zajmie się grami Star Wars? Firma szuka ludzi do Lucasfilm Games

Producentów i nie tylko.

Po przejęciu Lucasfilm, Disney zamknął LucasArts - dział odpowiedzialny za gry. Na stronach firmy pojawiły się ogłoszenia, które sugerują, że postanowiono wznowić działalność studia.

Koncern Myszki Miki poszukuje obecnie kilku ludzi do zespołu o wymownej nazwie Lucasfilm Games. Zatrudnić chce między innymi trzech producentów, dyrektora artystycznego oraz kilku marketingowców.

Z opisów poszczególnych stanowisk wynika, że studio będzie pracowało nad „interaktywnymi produktami” na PC, komputery Mac, konsole, urządzenia mobilne oraz VR i AR. Projekty mają bazować na Star Wars i innych markach Lucasfilmu.

Star Wars Battlefront 2 to najnowsza duża gra EA w świecie „Gwiezdnych wojen”

Uwagę zwracają wymogi stawiane koordynatorowi odpowiedzialnemu za kwestie graficzne. Kandydat powinien wykazać się „doświadczeniem oraz wiedzą na temat procesu kreatywnego i najlepszych praktyk” w branży wirtualnej rozrywki. Musi też „pasjonować się” grami.

Obecnie licencją na produkcje w świecie „Gwiezdnych wojen” dysponuje EA, które prawa do marki uzyskało w 2013 roku. Niedawno Disney ustami swojego szefa - Boba Igera - twierdziło, że jest zadowolone ze współpracy, dodając, że „prawdopodobnie” będzie kontynuowana.

Zobacz na YouTube

Nie jest na razie jasne, w jaki sposób powstanie Lucasfilm Games wpłynie na relacje z Electronic Arts. Niewykluczone jednak, że nowe studio jedynie wesprze partnera, nadzorując prace nad kolejnymi tytułami.

Obecnie należący do EA zespół Respawn Entertainment przygotowuje Star Wars Jedi: Fallen Order - grę akcji z kamerą TPP. Pierwsza prezentacja odbędzie się 13 kwietnia, zaś premiera jesienią 2019 roku.

Źródło: PC GamesN

Read this next