Skip to main content

Wydajność Wild Hearts na PC poprawia... zmiana opcji audio

Nietypowe rozwiązanie.

Gracze odkryli nietypowe rozwiązanie niektórych problemów z optymalizacją Wild Hearts na PC. Części użytkowników pomaga podobno zmienienie odpowiedniej opcji... w ustawieniach dźwięku.

O nie najlepszym - delikatnie pisząc - stanie konwersji na komputery osobiste już dzisiaj wspominaliśmy. Oceny gry na Steamie są obecnie „mieszane”, a większość narzekań dotyczy właśnie spadków wydajności. Nawet mocne konfiguracje nie osiągają stałego poziomu 60 klatek na sekundę, ponieważ tytuł po prostu nie wykorzystuje możliwości sprzętu.

Jeden z graczy zauważył jednak na forum w sklepie Valve, że sytuację można poprawić, jeśli w ustawieniach audio zmienimy standardowe „stereo” na dźwięk przestrzenny 7.1/5.1. Brzmi dziwnie, lecz inne osoby wypowiadające się w temacie potwierdzają, że faktycznie pomaga.

„Byłem już gotowy poprosić o zwrot pieniędzy, ale kolega powiedział mi, że problemy zniknęły, gdy tylko założył słuchawki. Gra zaczęła działać płynnie” - opisuje niejaki Ryan Johnson. „Spróbowałem, ale nie pomogło. Wszedłem do opcji audio, gdzie zmieniłem domyślne stereo na 7.1/5.1 i teraz jest płynnie. Osiągam ponad 60 klatek na sekundę i da się grać”.

„Jasna cholercia, u mnie też zadziałało. Grałem w 1080p na niskich ustawieniach na 3070 Ti, przy ciągłym zacinaniu” - komentuje inny użytkownik. „Po zmianie audio mogę włączyć 1440p na średnich detalach, bez żadnych problemów”.

Podobnych głosów nie brakuje. „Wbrew jakiejkolwiek logice uzyskałem stabilne 15 klatek na sekundę więcej. Dziwne” - dodaje „Acharenus”. Gracze narzekali na błędy z dźwiękiem w grze już wcześniej, lecz nie spodziewali się zapewne, że to właśnie one wpływają na niską wydajność. „Zadziałało. Nie wierzyłem, ale jest teraz płynnie” - raportuje kolejna osoba.

Jak to często bywa w przypadku problemów na PC, nie brakuje też głosów od osób, które donoszą o braku jakichkolwiek zmian po przełączeniu dźwięku na 7.1/5.1. Wygląda więc na to, że nietypowe rozwiązanie nie zwolni twórców ze studia Omega Force z przygotowania aktualizacji. Zapowiedziano już, że pierwszy patch powinien pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz także