Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake trafi do Fortnite z okazji Halloween

Są też inne nowości.

Epic Games ujawniło szereg treści zmierzających do Fortnite w ramach obchodów Halloween. Inicjatywa otrzymała nazwę „Koszmarów Czar 2023” i obejmuje między innymi skin Alana Wake’a.

Część atrakcji powinna być już dostępna, a atrakcje obowiązują do 3 listopada, do godziny 7:00 polskiego czasu.

W sferze uzbrojenia otrzymujemy strzelbę na kołki, co powinno pomóc w starciach z wampirami. Mowa głównie o Kado Thorne, który pojawił się w grze pod koniec sierpnia. Skorzystamy także z jego Wampirycznej Klingi. Do tego wyrzutnia wybuchowych dyń, a do przemieszczania się - miotła wiedźmy.

Jak na Halloween przystało, na czas Fortnite: Koszmarów Czar 2023 do gry powracają cukierki kukurydziane, miętówki, skokdropsy i żelki. Każdy przysmak zapewnia inne korzyści. Dla przykładu, te pierwsze generują tymczasowy efekt niskiej grawitacji. Słodycze znajdziemy, zaglądając do kubełków, dzwoniąc do drzwi oraz pokonując strażników lub bossów.

Jest także szereg przedmiotów kosmetycznych do zdobycia, o ile wykonamy przygotowane misje. To plecak Królewski Nietoperz, sztandar z wizerunkiem czarnego kota (za 5 zadań), emotka Słodko!, smuga Widmowy Upadek, graffiti Hipnonietoperz (za 15 zadań), lotnia Szybowiec Ożywieńca, ekran wczytywania W Sercu Warowni oraz muzyka z lobby Powstanie Ożywieńca (za 25 zadań).

Zestaw nowych skinów

Wraca również Hordobicie, czyli specjalny tryb rozgrywki. Członkowie drużyny udają się do różnych lokacji i muszą przetrwać ataki hord potworów Sześcianu, aż do przybycia końcowego bossa. Tu także przewidziano nagrody kosmetyczne: malowanie Mętnia, emotikon Sercolampion oraz kilof Kościste Skrzydło.

Na koniec nowe i powracając skiny, które pojawiają się w ramach inicjatywy. Nowości to zakapior Seth, szlamowaty Bagniak Rybny, miaustrum Miauśniak Widmo oraz wodolubna Festiwalowa Fedra. Jest też Jack Szkieleton z „Miasteczka Halloween”, Michael Myers oraz - właśnie - Alan Wake.

Ten ostatni to oczywiście jeden z głównych bohaterów nadchodzącego Alan Wake 2. Skin pisarza nie jest jeszcze dostępny w Fornite i można spodziewać się, że zostanie dodany bliżej premiery tego tytułu, czyli 27 października.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze