Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wspólna rozgrywka dla posiadaczy Nintendo Wii U, 3DS i smartfonów

Bo wszyscy gracze to jedna rodzina.

Nintendo zezwala na wspólną rozgrywkę posiadaczom konsol Nintendo Wii U i 3DS oraz platform mobilnych - poinformował w rozmowie z Eurogamerem dyrektor kreatywny studia Ripstone.

Phil Gaskell mówił, że użytkownicy różnych konsol japońskiego producenta będą mogli wspólnie rywalizować w Pure Chess i Knytt Underground także z użytkownikami smartfonów czy tabletów.

Deweloper przyznał, że studio stara się o podobne udogodniania na konsolach Sony - PlayStation 4 i PS Vita, co także nie powinno być problemem.

- Pure Chess i Knytt Underground zadebiutują pod koniec tego roku i zapytaliśmy, czy możemy udostępnić wspólną rozgrywkę, spodziewając się klasycznej odpowiedzi przeczącej, z którą spotykamy się już od 20 lat - mówi Gaskell. - Kilka dni później otrzymałem odpowiedź: „Tak, nie ma problemu. Posiadacze innych konsol mogą łączyć się z Wii U, tak samo jak użytkownicy smartfonów.”

- Rozmawiamy z Sony na temat zmiany ich polityki, ale raczej nie będą mieli większych oporów. Spodziewamy się więc, że posiadacze Pure Chess zagrają wspólnie na Wii U, 3DS-ie, iOS i Androidzie. Później, za pomocą aktualizacji, dodamy także konsole PlayStation.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze