Skip to main content

Wolverine od Insomniac Games może zadebiutować w przyszłym roku

Twórcy jeszcze się zastanawiają.

Według niepotwierdzonych informacji, wyczekiwana gra Marvel’s Wolverine od studia Insomniac Games - twórców Marvel’s Spider-Man - może zadebiutować już w przyszłym roku. Innym wspominanym okresem jest 2025 rok - twórcy wciąż się zastanawiają nad ostateczną datą.

Informacje pochodzą od znanego dziennikarza Jeffa Grubba, który podzielił się uzyskanymi dotąd informacjami podczas czwartkowego livestreamu. „To dość zaskakujące, ale słyszałem dwie różne daty. Jedną z nich jest jesień 2024, co byłoby super, ponieważ niedługo dostaniemy Spider-Man 2. Ale z tego co wiem, rozważają też rok 2025 i to brzmi bardziej prawdopodobnie. Ale kto jak kto, Insomniac potrafiłoby dostarczyć dwa duże tytuły AAA w ciągu trochę ponad roku” - mówi Grubb.

Dowiedzieliśmy się także o kwestii tonu gry. Jak się okazuje, tytuł ma być bardzo brutalny. „Słyszałem, że celują w tytuł tylko dla dorosłych. Myślę jednak, że nieco bardziej stonowana gra by lepiej zadziałała. To bardziej pasuje do produkcji o superbohaterach i do tej postaci” - mówił dziennikarz. Deweloperzy chcą także uniknąć porównań do dotychczasowego przedstawienia tej postaci w filmach wytwórni Fox - zamierzają stworzyć własną wizję herosa.

Przypomnijmy, że prace nad tytułem ujawniono po raz pierwszy rok temu. Dostaliśmy wówczas krótki zwiastun, prezentujący tytułowego bohatera napadniętego w barze. Deweloperzy nie ujawniają na ten moment wielu informacji o produkcji. Można się jednak spodziewać, że prześledzimy losy Wolverine’a przed dołączeniem do oddziału X-Menów. Wiemy również, że tytuł powstaje ekskluzywnie na PlayStation 5.

Jednocześnie studio pracuje nad Spider-Man 2. O tym tytule wiemy więcej i ma zadebiutować już tej jesieni, chociaż na ten moment nie znamy konkretnego dnia. W grze prześledzimy losy dwóch człowieków-pająków. Petera Parkera oraz młodszego Milesa Moralesa. Głównym przeciwnikiem herosów ma być przerażający Venom, czyli jeden z najsłynniejszych antagonistów uniwersum Marvela.

Zobacz także