Skip to main content

Gra Wolverine od Sony ukaże się w 2023 roku - zapewnia... Microsoft

To byłoby raczej zaskakujące.

Microsoft zapewnia, że gra Wolverine od studia Insomniac Games - należącego do Sony - ukaże się już w przyszłym roku.

Tytuł zapowiedziano na imprezie PlayStation Showcase we wrześniu 2021 roku, razem ze Spider-Man 2. Już wtedy potwierdzano, że prace są na bardzo wczesnym etapie, a na premierę przyjdzie poczekać. Debiut już w 2023 r. faktycznie byłby niespodzianką, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wspomniana firma rozwija także sequel z Człowiekiem Pająkiem.

Dwie duże gry z superbohaterami od jednego studia, na przestrzeni 12 miesięcy? Brzmi mało prawdopodobnie. Tymczasem taka jest właśnie opinia Microsoftu, wyrażona w dokumentach przedłożonych brytyjskiemu urzędowi do spraw konkurencji, w sprawie przejęcia Activision.

Jak dostrzegł serwis Tech4Game, producent Xboksów stara się udowodnić, w jak silnej pozycji jest Sony. „PlayStation ma także szereg tytułów first-party i gier na wyłączność od zewnętrznych producentów, zaplanowanych na 2023 rok, jak Spider-Man 2, Wolverine, Horizon, Final Fantasy 16 oraz Forspoken - napisano.

Nie jest obecnie jasne, czy Microsoft faktycznie posiada jakieś informacje, których japońska korporacja jeszcze nie ujawniła, czy też liczy po prostu na siłę marki i niewiedzę urzędników, którzy będą czytali cytowane dokumenty.

Od czasu zapowiedzi we wrześniu ubiegłego roku o grze Wolverine mówiło się bardzo mało. Wiemy jedynie, że tytuł stawia na „dojrzały” ton i ma być produkcją o „pełnym” rozmiarze. To ostatnie stwierdzenie padło w obliczu domysłów, że otrzymamy coś mniejszego, w stylu Spider-Man: Miles Morales.

Zobacz także