Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - jak zwiększyć obrażenia postaci

Zadawaj więcej obrażeń.

Niezależnie od tego, czy budować będziesz postać z myślą o jak największych możliwościach defensywnych, mobilnego łucznika czy przywoływacza, za którego wszystko będą robić przyzwane stwory, jedno będzie niezmienne - trzeba będzie zadawać wrogom obrażenia, by ich eliminować. Sposobów na zwiększenie obrażeń w grze Wolcen jest sporo - prezentujemy je poniżej.

Na obrażenia postaci - których uśrednioną wartość sprawdzić można na karcie postaci (1) wpływ mają następujące czynniki:

  • Broń (2) - najważniejszy element, w oparciu o który dodawane są wszelakie premie. Im wyższa wartość obrażeń broni, tym postać będzie w stanie zadawać dotkliwsze obrażenia. Wpływ mają także dodatkowe atrybuty - jak premie do obrażeń od żywiołów, szansa na trafienie krytyczne czy zwiększenie szybkości ataku.
  • Pozostały ekwipunek - tutaj prym wiodą pierścienie i amulety, które zwiększać mogą szansę na trafienie krytyczne i wartość obrażeń powodowanych przez ten efekt, jak i dodawać dodatkowe obrażenia od żywiołów czy podnosić atrybuty postaci.
  • Atrybuty postaci (3) - na obrażenia wpływ mają atrybuty Zaciekłość i Zręczność. Pierwszy podnosi szansę na trafienie krytyczne, czyli zadanie powiększonych obrażeń, drugi zwiększa szybkość ataku postaci, czyli to, jak często będzie w stanie uderzyć we wroga. Atrybuty zwiększyć można samemu, inwestując punkty, a także przez elementy wyposażenia.
  • Klejnoty (4) - w grze zebrać można kilkanaście rodzajów klejnotów, które oferują rozmaite efekty, jak zwiększenie obrażeń, szansy na trafienie krytyczne czy szybkość ataku. Klejnoty montować można w broni, tarczy, amuletach, pierścieniach i elementach zbroi.
  • Zdolności pasywne - dużo zdolności pasywnych oferuje premie do zadawanych obrażeń bądź zwiększające szanse na trafienie krytyczne i szybkość ataku.
  • Zdolności aktywne - niektóre zdolności aktywne, jak Władczy Krzyk (z odpowiednimi modyfikatorami) pozwalają uzyskać premię do zadawanych obrażeń czy szybkości ataku.

Jak widać, sposobów na zwiększenie zadawanych obrażeń jest sporo. Tym, na co należy zwracać uwagę, są obrażenia fizyczne i materialne dla postaci zadających obrażenia fizyczne i obrażenia od żywiołów dla postaci opierających się właśnie o nie. Każdej postaci przyda się szansa na trafienie krytyczne i zwiększenie obrażeń krytycznych, poprawa szybkości ataku również znacząco zwiększa zadawane obrażenia.

Pamiętać należy jednak o tym, by nie skupiać się wyłącznie na obrażeniach. Możliwość „wsadzenia kryta” za 100 tysięcy punktów obrażeń na nic się zda, jeśli wrogowie będą zabijać postać jednym atakiem. Z tego też powodu warto zadbać o zwiększenie odporności na żywioły, zwiększenie zdrowia/osłony i zadbanie o mobilność postaci - zawsze lepiej uniknąć trafienia, jeśli jest taka możliwość.

Następnie: Wolcen - jak szybko zdobywać złoto

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - jak zwiększyć poziom ekspedycji

Komentarze