Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - jak zwiększyć poziom ekspedycji

Zwiększanie poziomu ekspedycji i pozyskiwanie lepszego łupu.

Ekspedycje w grze Wolcen pełnią rolę end game'u - czyli wyzwań dla najwytrwalszych po ukończeniu głównej linii fabularnej. Ekspedycje w dużym stopniu przypominają szczeliny z Diablo 3 - gracz trafia do wygenerowanej strefy, gdzie wybić musi wszystkie stwory, zapełniając pasek postępu, by na końcu zmierzyć się z bossem i otrzymać nagrodę.

Ważnym elementem ekspedycji jest zwiększanie ich poziomu. By rozpocząć w ogóle zabawę z tym trybem rozgrywki, trzeba wejść w interakcję z Mapą Ekspedycji (1) - obiekt ten pojawi się po ukończeniu 3 aktu kampanii.

Otworzy się nowe okno, na którym dostępnych będzie kilka opcji. Początkowo do wyboru będzie tylko poziom Adept (2), czyli najprostsza forma ekspedycji. Wybranie tego poziomu, aktywacja go przy pomocy przycisku Akceptuj zadanie (3) i ukończenie sprawi, iż odblokuje się poziom Weteran (4).

Poniżej poziomu Weteran widać będzie liczby. Ponownie, początkowo będzie to tylko 43. By odblokować kolejne poziomy, należy wybrać najwyższą możliwą (początkowo 43), zaakceptować zadanie i ukończyć całą wyprawę. Po ponownym wejściu w interakcję z Mapą Ekspedycji odblokuje się kolejny poziom - 46.

Z poziomem trudności Weteran powiązane są ekspedycje od 43 do 67 poziomu. Gdy uda się ukończyć poziom 67, odblokuje się możliwość przejścia na poziom kolejny, czyli Czempion, za pomocą strzałki w prawo (5). Tam do odblokowania będą kolejne poziomy ekspedycji.

Cyfra przy danej ekspedycji - na przykład wspomniane 43 - określa po prostu poziom stworów, z którymi przyjdzie walczyć w czasie wyprawy. Im wyższy ich poziom, tym większe stanowić będą zagrożenie, jednak będą też wyrzucać cenniejszy łup. Na uwagę zasługują tutaj jeszcze modyfikatory strefy (6) .

Klikając we wspomniany przycisk przejdziemy do nowego okna, gdzie za złoto (każdorazowo 2500 sztuk) wykupić można do 5 modyfikatorów (7). Te wpływają na właściwości stworów (wzmacniają je) bądź gracza (osłabiają postać). Każdy modyfikator zwiększa ilość wyrzuconych przez wrogów przedmiotów, a także szansę na znalezienie magicznego ekwipunku (8).

Co więcej, po aktywacji 4 modyfikatorów, odblokuje się dodatkowy tryb, który włączyć można klikając na przycisk Zwabiono nieskażonych dla (9) . Po uiszczeniu opłaty w Pierwotnej Więzi, zmieniona zostanie cała ekspedycja. Wrogowie nie będą upuszczać żadnych przedmiotów, podczas ekspedycji pojawiać będą się potężni Nieskażeni, unikalni wrogowie, a gracz otrzyma nagrodę dopiero po ukończeniu całej wyprawy. Dodatkowo, ukończenie ekspedycji w ten sposób nie odblokuje nowego poziomu.

Następnie: Wolcen - jak zwiększyć obrażenia postaci

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - sterowanie PC

Komentarze

More On Wolcen: Lords of Mayhem

Najnowsze artykuły