Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - jak odnawiać Szał i Moc

Zarządzanie zasobami Szału i Mocy.

Każda gra z gatunku hack and slash wykorzystuje jakiś zasób - manę, furię, skupienie - by gracz mógł korzystać ze zdolności aktywnych. Nie inaczej jest w przypadku Wolcen, gdyż tutaj do aktywacji umiejętności wykorzystuje się Szał i Moc, odpowiednio do zdolności zadających fizyczne i magiczne obrażenia. Największą różnicą jest jednak wspólna zależność pomiędzy tymi zasobami.

Postać nie może jednocześnie mieć pełnego paska Mocy i Szału - oba te surowce są ze sobą ściśle związane. Domyślnie (bez użycia zdolności pasywnych), postać posiada pełny pasek Mocy i pusty Szału (1). Korzystanie ze zdolności magicznych i wyprowadzanie zwykłych ataków zużywa Moc, generując przy tym Szał.

Z kolei wykorzystywanie zdolności fizycznych i kilku lub kilkunastosekundowa (w zależności od posiadanych przedmiotów i zdolności pasywnych) bezczynność zużywają Szał, który na nowo zmienia się w Moc. Przejście jednego zasobu w drugi przedstawiane jest za pomocą strzałek (2).

Odpowiednie zarządzanie tymi zasobami jest kluczowe, by móc sprawnie korzystać ze zdolności. Co więcej, jest to także świetny system, który umożliwia tworzenie postaci hybrydowych, korzystających z obu typów zdolności. Dobrym przykładem jest możliwość teleportacji przy pomocy Eterycznego Skoku, co zużywa Moc i generuje Szał, by potem zużyć ten drugi do wyprowadzenia kilku silnych ataków.

Odnawianie tych zasobów odbywa się więc po prostu poprzez ich zużywanie - zużycie Szału odnawia Moc i vice versa. Szał nie jest regenerowany automatycznie (z wyjątkiem wykorzystania zdolności pasywnych), Moc powoli przywracana jest samoistnie, a proces ten przyspieszyć można za sprawą zdolności pasywnych i przedmiotów.

Następnie: Wolcen - sterowanie PC

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - używanie zdolności

Komentarze

More On Wolcen: Lords of Mayhem

Najnowsze artykuły