Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - używanie zdolności

Jak korzystać ze skilli.

Jak przystało na reprezentanta gatunku hack and slash, w Wolcen gracz ma możliwość - i konieczność - korzystania ze zdolności aktywnych. Tych w grze dostępnych jest kilkadziesiąt, każda oferuje inne efekty i przystosowana jest do innych stylów rozgrywki. Co należy uczynić, by móc z nich korzystać?

W pierwszej kolejności zdolność należy odblokować. By to uczynić, trzeba pozyskać Ennerakt (1) danej zdolności - jest to specjalny kamień, który, po aktywowaniu prawym przyciskiem myszy, zostanie zużyty, a w zamian za to postać otrzyma powiązaną z nim zdolność.

Ennerakty pozyskać można z zabitych wrogów, można też zakupić je u jednej z postaci w mieście - Demetry (2). Jednakże, ponowne aktywowanie Enneraktu zdolności, którą postać już posiada, sprawi, iż otrzyma ona po prostu punkty Pierwotnej Więzi - ich finalna ilość zależy od tego, czy zostały zdobyte z wrogów (większa ilość) czy zakupione od Demetry (mniejsza ilość).

Gdy już uda się odblokować zdolność, trzeba będzie wrzucić ją na pasek umiejętności. W tym celu otworzyć należy okno zdolności aktywnych za pomocą klawisza S. Następnie wystarczy przeciągnąć daną zdolność (3) na pasek znajdujący się u dołu okna(4), by ta finalnie znalazła się na pasku zdolności postaci (5). Od tego momentu będzie można z niej korzystać.

Zdolności aktywować można w dowolnym miejscu za pomocą przypisanych do nich klawiszy. Są to odpowiednio klawisze 1, 2, 3, 4, a także prawy przycisk myszy. Wraz z rozwojem miasta, zyskać można jeszcze dostęp do zdolności pod klawiszem 5.

By korzystać ze zdolności, trzeba posiadać wymagany do ich aktywacji zasób. Tych w grze są dwa:

  • Moc (6) - zasób służący do aktywacji zdolności magicznych, jak przywołania i zaklęcia zadające obrażenia od żywiołów. Moc regeneruje się samoistnie, zwykłe ataki ją zmniejszają, a korzystanie ze zdolności opartych o szał przyspiesza jej regenerację.
  • Szał (7) - zasób służący do aktywacji zdolności fizycznych, wykorzystywanych do zadawania obrażeń fizycznych. Szał nie regeneruje się samoistnie, zwiększa się podczas wyprowadzania zwykłych ataków i wykorzystywania mocy.

Następnie: Wolcen - jak odnawiać Szał i Moc

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - jak rozwijać umiejętności

Komentarze

More On Wolcen: Lords of Mayhem

Najnowsze artykuły