Skip to main content

Wkrótce zobaczymy nowe Layers of Fear? Polska gra podobno ominie stare konsole

Projekt krakowskiego Bloober Team.

Krakowskie studio Bloober Team podgrzało atmosferę, publikując grafikę, która pochodzi z nowej odsłony Layers of Fear, co sugeruje rychłą prezentację. W międzyczasie pojawiły się nieoficjalne informacje o projekcie

O tym, że polski zespół pracuje nad kontynuacją swojej flagowej serii wiemy od września, kiedy opublikowano teaser gry. Nagranie sugerowało, że motywem przewodnim produkcji będzie malarstwo - bohaterem wideo był bowiem malarz. Materiał potwierdził też, że tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Teraz na oficjalnym Twitterze serii Layers of Fear udostępniono grafikę koncepcyjną z nowej odsłony cyklu. Ilustracji towarzyszy wpis o treści: „Dotrzyj pod powierzchnię i odkryj źródło swoich lęków”.

Nie jest to jasne, ale najprawdopodobniej obrazek jest zapowiedzią zbliżającej się prezentacji gry. To o tyle możliwe, że przed nami cykl letnich pokazów i konferencji, zastępujących klasyczne targi E3 - niewykluczone, że podczas jednego z wydarzeń zobaczymy projekt.

Na grafikę zareagował Tom Henderson. Renomowany informator, którego wieści wielokrotnie okazywały się prawdziwe, przekonuje na Twitterze, że nowa część serii od Bloober Team ukaże się pod nazwą Layers of Fears. Twórcy mieli zrezygnować z numeracji, dodając do tytułu literę s.

Internauta twierdzi, że produkcja zadebiutuje na początku 2023 roku. Pozycja ominie ponoć stare konsole i pojawi się wyłącznie na PC (za pośrednictwem Steama i Epic Games Store), PS5 oraz Xbox Series X/S.

Zobacz także