Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow Warrior 3 potwierdzone - premiera w 2021 roku, jest zwiastun

Powrót Lo Wanga.

Polskie Flying Wild Hog i firma Devolver Digital zapowiedziały Shadow Warrior 3. Gra ukaże się w 2021 roku na PC. Jednocześnie opublikowały pierwszy zwiastun i obiecano, że gameplay zostanie zaprezentowany na pokazie wydawcy, 11 lipca o godzinie 21:00.

Gracze ponownie wcielą się w szoguna Lo Wanga. Bohater wraz z sojusznikiem (a zarazem dawnym pracodawcą i wrogiem) Orochi Zillą wyruszy tropem pradawnego smoka, którego śmiałkowie „niechcący” uwolnili z więzienia.

Zobacz na YouTube

Jednocześnie opublikowano zwiastun, który utrzymany jest w humorystycznym stylu - heros łamie tak zwaną „czwartą ścianę”, zwracając się do gracza oraz wygłaszając komentarze o Flying Wild Hog i Devolver Digital. Wideo prezentuje też brutalne starcia z odcinaniem części ciała demonów.

Twórcy obiecują, że kolejna odsłona wyniesie na nowy poziom charakterystyczne dla serii elementy, czyli strzelanie z broni palnej, walkę kataną oraz zręczność, która przejawi się w formie biegania po ścianach, atakach powietrznych i podwójnych skokach.

W walce skorzystamy z broni białej

Nie zabraknie efektownych ciosów kończących, umożliwiających odebranie wrogom ich cząstki w celu wykorzystania mocy oponentów przeciwko kolejnym nieprzyjaciołom. Do tego opcja użycia w starciach obiektów otoczenia.

W trakcie przygody zwiedzimy mityczne krainy Azji, „pełne magii i technologii dawnych samurajów”. Podczas zabawy natkniemy się na yokai - stwory z japońskiej kultury.

Źródło: Steam


Oryginalna wiadomość: Przed weekendem na profilach społecznościowych serii Shadow Warrior zaczęły pojawiać się tajemnicze grafiki. Materiały sugerują, że odpowiedzialne za rozwój cyklu polskie studio Flying Wild Hog przygotowuje się do zapowiedzi kolejnej części.

Pierwszy z udostępnionych obrazków przedstawia tabliczkę z napisem: „Trwa nagrywanie teaser trailera. Prosimy o ciszę!”, co jest wyraźną sugestią, że deweloperzy finalizują prace nad zwiastunem nieujawnionej jeszcze produkcji.

Przez następne trzy dni publikowano po jednej ilustracji (niewykluczone, że kolejna zostanie ujawniona dzisiaj). Wśród screenshotów jest grafika, prezentująca maskę Hojiego - demona z pierwszej odsłony serii od studia Flying Wild Hog.

Materiały są najprawdopodobniej wstępem do zapowiedzi Shadow Warrior 3. Niektórzy spekulują jednak, że tajemniczym projektem może być odświeżona wersja pierwszej części, na co miałoby wskazywać nawiązanie do wspomnianego Hojiego.

Nie jest jasne, kiedy deweloperzy zapowiedzą grę. Istnieje szansa, że do prezentacji dojdzie w najbliższą sobotę, 11 lipca, o godzinie 21:00 czasu polskiego - wówczas odbędzie się internetowy pokaz Devolver Digital, czyli firmy, która już potwierdziła, że wyda nowy projekt Flying Wild Hog.

Read this next