Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wikingowie Walhalla, sezon 3 - kiedy premiera, ile odcinków

Prognozujemy datę premiery.

Drugi sezon Wikingów: Walhalli ukazał się na Netfliksie w styczniu 2023 roku. Już teraz wiemy, że serial będzie kontynuowany. Kiedy więc możemy spodziewać się 3. sezonu i co w nim zobaczymy? W tym miejscu zebraliśmy wszystkie dotychczas ujawnione informacje.

UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy informacje na temat zakończenia 3. sezonu Wikingów: Walhalli. Jeśli nie chcesz poznać szczegółów, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Na tej stronie - skocz do sekcji:


Kiedy premiera trzeciego sezonu

Na kontynuację przygód Leifa, Freydis i Haralda nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Co prawda nie znamy jeszcze daty premiery, ale Frida Gustavvson (serialowa Freydis) potwierdziła, że zdjęcia do trzeciego sezonu zostały już zakończone. Przerwa pomiędzy poprzednimi sezonami trwała zaledwie 11 miesięcy, więc realną datą premiery kolejnego byłby grudzień 2023 lub styczeń 2024 roku.

Wiemy, że Netflix zamówił łącznie 24 odcinki serialu. Do tej pory zobaczyliśmy ich 16, po 8 na sezon. Oznacza to, że liczba odcinków w najnowszym sezonie będzie taka sama, jak w poprzednich. Najprawdopodobniej na tym historia się nie skończy, ponieważ twórcy planują zamknąć ją w pięciu sezonach.

Nie będziemy musieli zbyt długo czekać na 3. sezon

Co się wydarzy

Pod koniec 2. sezonu widzimy, jak Leif i Harald docierają do Konstantynopola. Każdy z wikingów ma tam swoje sprawy. Możliwe, że Leif trafi do wypełnionego mądrymi księgami domu swojej zmarłej ukochanej. Będąc bogatszym o nową wiedzę może odnaleźć w sobie pasję do podróżowania i odkrywania nowych lądów. Harald pragnie zgromadzić armię, z którą powróciłby do Norwegii. Najprawdopodobniej zostanie rozwinięty wątek jego romansu z Eleną, narzeczoną cesarza.

Nie wiemy, w którą stronę potoczy się wątek Freydis. Być może, jak dotychczas, jej przygody będą skupiać się wokół obrony dawnej wiary. Nie bez znaczenia jest też dziecko jej i Haralda, będące potencjalnym dziedzicem tronu Norwegii. W wątku angielskim można za to spodziewać się dworskich intryg i cichej walki o władzę między Emmą i Godwinem.

Wiemy też, że w trzecim sezonie pojawi się ojciec Leifa i Freydis, Eryk Rudy, grany przez Gorana Visnjica. Wygnany na za swoje zbrodnie Wiking może narobić sporo zamieszania. Informacja o pojawieniu się tej postaci może też zwiastować przeniesienie akcji na zachód – na Grenlandię lub do Winlandii.

Więcej o serialu Wikingowie Walhalla:

O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze