Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiemy, kiedy Sony zrezygnuje ze wspierania PS4

Jeszcze trochę.

PS5 dostępne jest na rynku już od ponad półtora roku, ale Sony ciągle aktywnie wspiera poprzednią konsolę grami. W nowej prezentacji biznesowej firma ujawniła jednak, kiedy zrezygnuje z wydawania tytułów na PlayStation 4.

W trakcie niedawnego spotkania z inwestorami przedstawiciele koncernu pokazali wykres, z którego wynika, że w 2025 roku fiskalnym na PS4 nie pojawi się już żaden nowy tytuł od studiów należących do japońskiej spółki.

Dla porównania, w 2019 roku fiskalnym na PlayStation 4 ukazało się aż 90 procent z produkcji wydanych przez Sony. Natomiast w bieżącym udział gier na starszą konsolę firmy wyniesie już tylko 30 procent.

Wykres z prezentacji Sony

Nadmienić trzeba, że wykres dotyczy wyłącznie tylko tak zwanych tytułów first-party, czyli projektów autorstwa studiów należących do japońskiego koncernu. Jeżeli jednak producent PS4 zdecyduje się zrezygnować ze wspierania sprzętu, podobnie najpewniej uczynią zewnętrzni wydawcy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze