Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Większość prac nad Aliens: Colonial Marines wykonało zewnętrzne studio

Gearbox prawdopodobnie odpowiadało jedynie za multiplayer.

Były pracownik Gearbox Software przyznał, że większość prac nad Aliens: Colonial Marines wykonała firma zewnętrzna - TimeGate Studios.

Użytkownik serwisu Twitter, Superannuation dotarł do wpisu z maja 2012 roku, w którym były pracownik Gearbox Software krytykuje powstającą grę. „Przykro mi to mówić, ale nie nastawiajcie się za bardzo na Colonial Marines” - czytamy na forum TexAgs. „Prace nad tą grą to kompletna katastrofa, która trwa już, ile? Sześć lat? Gearbox nawet nie tworzy gry, odpowiada tylko za tryby sieciowe. Główna część produkcji odbywa się w TimeGate Studios, które nie ma zbyt zachęcającej przeszłości” - dodaje mugwurt.

Wiadomości o zaangażowaniu studia TimeGate nie są nowe, ale przeczą komentarzom Randy'ego Pitchforda. Szef Gearbox twierdził, że jego studio odpowiada za 80 procent prac. Wszystko wskazuje na to, że przy produkcji wykorzystano także inne firmy. Świadczą o tym napisy początkowe:

Wydawca już zapowiedział, że pracuje nad czterema dodatkami DLC. Oferuje też przepustkę sezonową, za 2400 Microsoft Points lub 30 euro (ok. 125 zł).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze