Skip to main content

Wiedźmin 3 w wersji na PS5 i Xbox Series X/S ma datę premiery

Zagramy już wkrótce.

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma wersje PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S jeszcze przed świętami. Jak poinformował CD Projekt, data premiery wydań na sprzęt obecnej generacji to 14 grudnia.

Oczywiście, gra dostępna jest na tych urządzeniach już dzisiaj, ale w ramach systemu kompatybilności wstecznej. W przyszłym tygodniu transmisja na żywo, podczas której poznamy szczegóły na temat usprawnień. W informacji prasowej mowa między innymi o ray tracingu, krótszych czasach ładowania, a także - co interesujące - o integracji wybranych modów z PC oraz o dodatkach inspirowanym serialem Netflixa.

Aktualizacja wprowadzająca natywną obsługę PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S dostępna będzie za darmo dla wszystkich zainteresowanych. W planach na dalszą przyszłość jest także wydanie pudełkowe. Osobny patch z poprawkami oraz wspomniane „serialowe” treści trafią także na pozostałe platformy sprzętowe.

Niedawno w sieci pojawiły się przecieki mówiące o 9 grudnia. Jak widać - błędne. Polska firma zapewniała już jakiś czas temu, że zamierza opublikować stosowną aktualizację jeszcze w tym roku. Jak widać, obietnicę uda się spełnić.

Konwersja ukazałaby się zapewne wcześniej, gdyby nie fakt, że ma nieco burzliwą historię. Za projekt odpowiadało pierwotnie rosyjskie Saber Interactive. CD Projekt w kwietniu przejął jednak obowiązki i postanowił dokończyć go samodzielnie. Oficjalnie powodów nigdy nie ujawniono, lecz można domyślać się, że winna była inwazja Rosji na Ukrainę.

Zobacz także