Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Next-genowy Wiedźmin 3 opóźniony. Rosyjskie studio nie dokończy prac

Nowej daty premiery nie podano.

CD Projekt po raz kolejny opóźnił premierę Wiedźmina 3 w wersji na PS5 i Xbox Series X/S. Next-genowa edycja gry nie pojawi się w drugim kwartale bieżącego roku, ale nowego terminu debiutu nie ujawniono.

W opublikowanym oświadczeniu polska firma wyjaśniła, że powodem jest przekazanie projektu wewnętrznej ekipie rodzimej spółki. Przypomnijmy, że odnowieniem tytułu zajmowało się Saber Interactive, które wcześniej przeniosło produkcję na Switcha.

Postanowiliśmy zlecić naszemu wewnętrznemu zespołowi deweloperskiemu dokończenie prac nad next-genową wersją Wiedźmin 3: Dziki Gon. Obecnie oceniamy zakres prac, które należy wykonać, w związku z tym jesteśmy zmuszeni opóźnić premierę zaplanowaną na drugi kwartał” - tłumaczy CD Projekt.

Przekażemy więcej informacji tak szybko, jak to możliwe. Dziękujemy za zrozumienie” - dodaje firma.

Nieznane są oficjalne przyczyny przekazania next-genowej wersji gry wewnętrznemu zespołowi CD Projektu. Niepotwierdzone wieści sprzed kilku tygodni wskazują jednak, że powodem mogło być pochodzenie Saber Interactive.

Za nowe wydanie tytułu odpowiadał bowiem oddział wspomnianego studia z rosyjskiego Petersburga. Krążące od jakiegoś czasu doniesienia sugerują, że w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę polska firma postanowiła zerwać współpracę z dotychczasowym partnerem.

CD Projekt nie chciał potwierdzić wieści, ale dzisiejsze ogłoszenie może oznaczać, że faktycznie doszło do konfliktu. Warto zaznaczyć, że next-genowy Wiedźmin 3 trafi nie tylko na PS5 i Xbox Series X/S, ale też PC.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze