Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - recenzje i opinie o grze w mediach

Co myślą inni?

Wiedźmin 3 debiutuje dopiero w następny wtorek - 19 maja - ale dziennikarze z całego świata już od ponad tygodnia mieli okazję testować ambitny projekt CD Projektu. Efektem są pierwsze recenzje, które w skrócie przeglądamy poniżej.

Nieźle, nieźle...

Brytyjski Eurogamer nie zdecydował się jeszcze na wydanie ostatecznego werdyktu, ale artykuł opisujący pierwsze wrażenia to duzo ciepłych słów na temat przygotowanego świata.

„Gry udowodniły już, że potrafią budować otwarte światy, nawet tak magiczne, romantyczne i dzikie jak w Wiedźminie 3. Ale to tylko przypomina nam, że Dziki Gon stara się zrobić coś innego - otwarty świat sprawiający wrażenia realistycznie zamieszkałego, stanowiący osnowę narracji.”

„To całkiem interesujące zadanie, a CD Projekt to całkiem interesujący poszukiwacz przygód, prowadzący ścieżkę w dziwne i nieznane miejsca. Rezultat jest taki, że pierwszy otwarty świat polskiego studia to jeden z najlepszych przykładów, jakie widzieliśmy.”

Maksymalną ocenę wystawił serwis Gamespot, zachwycając się niemal każdym elementem gry. „To jedna z najlepszych produkcji RPG w historii, tytan wśród gigantów i złoty standard na przyszłość. W miejscach, w których Wiedźmin 2 zatrzymywał się, Wiedźmin 3 idzie jeszcze dalej, kreując coraz ciekawsze bitwy aż do wybuchowego finału. Choć te wielkie sceny przyciągają uwagę, to właśnie momenty pomiędzy starciami - popijawy w karczmie przy dźwiękach muzyki - są prawdziwie inspirujące.”

Wysoko ocenia także IGN. „Choć prosta i pełna mało kreatywnych zadań fabuła główna ciągnie się nieco zbyt długo, to opcja wesołego ruszenia w przygodę w wielkim, otwartym świecie zawsze oferowała ciekawą odskocznię. Nawet jeśli historia nie jest bardzo interesująca, to wiele ciekawych postaci, świetna walka i elementy RPG wynoszą Wiedźmina 3 na poziom, który osiągnęło niewiele gier RPG.”

Nieco odmienne zdanie ma serwis Videogamer, gdzie także nie wystawiono jeszcze ostatecznej oceny. „Nie najlepsza walka jest kompensowana, problematyczne przemieszczanie się po świecie można wybaczyć, ale frustrujące i ciągłe problemy kłopoty z płynnością stają się rysą na ogólnych wrażeniach.”

„Niemniej, po 25 godzinach nadal chcę odkrywać więcej i mam pewność, że nie zabraknie przy tym dobrej zabawy. Jest po prostu ogromnym rozczarowaniem, że pod względem technicznym Wiedźmin 3 nie sprostał swojej ambicji.”

Game Informer nie szczędzi pochwał. „Dziki Gon obejmuje to, co mam nadzieje jest przyszłością gier RPG: wspaniały scenariusz, różnorodność zadań i rzeczy do zrobienia czy interesujący wpływ podejmowanych wyborów. Zazwyczaj przy tworzeniu tak ambitnego świata trzeba pójść na kompromisy, ale tutaj wszystko wydaje się odpowiednie. Nadal myślę o niektórych wyborach i o tym, jak intrygująco się zakończyły.”

Problemy techniczne miał także Destructoid. „Niestety, poziom 30 klatek na sekundę jest często zauważalny, zwłaszcza na zewnątrz, podczas obracania kamery i walki z wieloma wrogami. Należy docenić piękny, ogromny świat z krótkimi czasami ładowania, ale edycje konsolowe wyglądają na kompromis.”

Wiedźmin 3: Dziki Gon debiutuje w Polsce już 19 maja, na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Naszą recenzję znaleźć można tutaj.

Cover image for YouTube videoWiedźmin 3: Dziki Gon - Video Recenzja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze