Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Where the Water Tastes Like Wine czerpie inspiracje z amerykańskiego folkloru

Od byłego twórcy Gone Home, BioShock 2.

Były deweloper Gone Home i BioShock 2 - Johnnemann Nordhagen - ogłosił swój najnowszy projekt, zatytułowany Where the Water Tastes Like Wine.

Twórca założył nowe studio - Dim Bulb Games - gdzie wspomaga go artysta Kellan Jett. Niezależny projekt stawia na eksplorację i surrealistyczną interpretację amerykańskiego folkloru.

„Where the Water Tastes Like Wine to gra o podróży, eksploracji i opowiadaniu historii, rozgrywająca się w fantastycznych i wyśnionych krajobrazach Ameryki” - napisano na oficjalnej stronie.

„Otrzymasz szansę na swobodne zwiedzanie świata, poszukiwanie interesujących miejsc i miast, spotykanie innych podróżników i wysłuchanie ich opowieści, a może nawet na opowiedzenie własnej historii.”

Jako inspirację, Nordhagen wymienia historie niewolników i europejskich osadników, a także piosenki, powieści i poematy z epoki.

„Nasz tytuł nie będzie koncentrował się na zagadkach czy walce” - dodaje deweloper w korespondencji z Eurogamerem. „Skupia się na narracji, ale bardziej jako zbiór krótkich opowieści. Będzie mniej liniowy niż Kentucky Route Zero czy nawet Gone Home.”

„Jeśli chodzi o mechanikę, to gracz będzie podróżował w perspektywie trzeciej osoby po trójwymiarowej mapie, wchodzą w interakcje z postaciami, lokacjami i wydarzeniami w 2D. To ogólny opis, więcej szczegółów ujawnimy w przyszłości.”

Nie podano jeszcze platform docelowych ani daty premiery.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze