Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sting użyczy głosu w niezależnym Where the Water Tastes Like Wine

Z The Police do gier.

Gordon Sumner - znany lepiej jako Sting - użyczy głosu w grze wideo. Popularny piosenkarz i były wokalista The Police współpracuje z twórcami niezależnego Where the Water Tastes Like Wine.

Nietypowy projekt powstaje już od kilku lat. Były deweloper Gone Home i BioShock 2 - Johnnemann Nordhagen - ogłosił tytuł w październiku 2014 roku. Twórca założył w tym celu nowe studio - Dim Bulb Games.

Sting wcieli się w pana Wilka

Niezależna produkcja stawia na eksplorację i surrealistyczną interpretację amerykańskiego folkloru. Wcielamy się w anonimowego podróżnika, przemierzającego Stany Zjednoczone podczas Wielkiego kryzysu w latach 30.

„Where the Water Tastes Like Wine to gra o podróży, eksploracji i opowiadaniu historii, rozgrywająca się w fantastycznych i wyśnionych krajobrazach Ameryki” - napisano w ogłoszeniu.

„Otrzymasz szansę na swobodne zwiedzanie świata, poszukiwanie interesujących miejsc i miast, spotykanie innych podróżników i wysłuchanie ich opowieści, a może nawet na opowiedzenie własnej historii”.

W toku wędrówki natkniemy się na szesnaście postaci niezależnych, każda z własną opowieścią. Głos pod jedną z nich - Wilka - podłoży właśnie Sting, którego usłyszeć można w poniższym trailerze:

„Where the Water Tastes Like Wine to wyjątkowe doświadczenie narracyjne” - komentuje Sting. „Cieszę się, że mogłem stać się częścią tego wizjonerskiego przedsięwzięcia”.

Jako inspirację Nordhagen wymieniał historie niewolników i europejskich osadników, a także piosenki, powieści i poematy z epoki.

Premiera na początku obecnego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze