Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warsztat Steam umożliwia sprzedawanie modów do gier

Na razie tylko do Skyrima.

Warsztat Steam (Steam Workshop) umożliwia sprzedawanie modów, map czy przedmiotów do gier, pozwalając zarobić na ciężkiej niekiedy pracy.

80 czarów za 5,50 euro? Sam Skyrim jest obecnie tańszy.

Dostęp do opcji muszą jednak uruchomić twórcy danego tytułu. Funkcja zadebiutowała wczoraj w popularnym Skyrimie, a sama gra została przeceniona a 75 procent. Wydawca określa też, jaka część kwoty zakupu trafi do twórców. W przypadku produkcji Bethesdy jest to tylko 25 procent.

Pobieranie opłat za mody nadal jest opcjonalne i projekty wciąż można oferować za darmo. Za pomocą wbudowanego systemu ustalimy jednak dowolną cenę.

Listę modyfikacji do Skyrima znaleźć można na dedykowanej stronie w Warsztacie. Ogromny projekt Falskaar pobierzemy bez opłat, ale kupić można modele broni i zbroi czy iNeed, wprowadzający potrzebę picia i jedzenia.

Nowa opcja wywołała pewne kontrowersje wśród graczy przyzwyczajonych do darmowego pobierania modów, ale funkcja potencjalnie daje twórcom możliwość zarobku na własnej pracy.

Gracze już od dłuższego czasu zarabiają w Team Fortress 2 czy Dota 2 poprzez sprzedaż własnych przedmiotów. Ta opcja została w styczniu rozszerzona o produkcje, których wydawcą nie jest Valve.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Elder Scrolls V: Skyrim

PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze