Skip to main content

Warhammer 40,000: Darktide znowu przesunięte, ale gra ma dokładną datę premiery

Tytuł zmierza na PC i Xbox Series X/S.

Szwedzkie studio Fatshark ujawniło dokładną datę premiery powstającego Warhammer 40,000: Darktide, choć okazuje się, że grę ponownie przesunięto.

Produkcja zadebiutuje 13 września na PC i Xbox Series X/S. To oznacza, że tytuł pojawi się później niż zakładano. Według dotychczasowych założeń, pozycja miała ukazać się wiosną.

Przyczyn przesunięcia premiery nie podano. Nie jest to jednak pierwsza zmiana planu wydawniczego związanego z grą - przy okazji zapowiedzi przekonywano, że projekt trafi do sprzedaży jeszcze w ubiegłym roku. Z powodu pandemii, terminu nie dotrzymano.

Zobacz na YouTube

Darktide to osadzona w uniwersum Warhammera 40,000 strzelanka nastawiona na zabawę w kooperacji. Maksymalnie czterech graczy połączy siły w starciu z hordami przeciwników. W potyczkach skorzystają z różnorodnego arsenału broni dystansowych i do walki wręcz.

Nad grą pracuje studio Fatshark, które odpowiedzialne jest za dwie części serii Warhammer: Vermintide. Z ujawnionych informacji wynika, że nowy projekt ma podobne założenia - realia klasycznego fantasy zastąpiono jednak futurystycznym światem.

Zobacz także