Skip to main content

Warhammer 40,000: Darktide ma datę premiery na Xbox Series X/S

Niemal rok po debiucie na PC.

Podczas trwających właśnie targów Gamescom, studio Fatshark zaprezentowało nowy zwiastun Warhammer 40,000: Darktide. Po długim okresie czekania, produkcja dostała oficjalną datę premiery na Xbox Series X/S.

Kooperacyjną strzelanka trafi na urządzenia Microsoftu 4 października obecnego roku, a więc niemal rok po premierze na komputerach osobistych. Jak informowano jeszcze w styczniu obecnego roku, spore opóźnienie wynikało z chęci poprawy ogólnego stanu gry. Choć wydany w listopadzie tytuł został przyjęty raczej ciepło, to na jaw szybko wyszła słaba optymalizacja i pomniejsze niedoróbki.

Warto zaznaczyć, że od dnia premiery produkcja dostępna będzie także w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Wciąż nie wiadomo nic jednak o wersji na konsole PlayStation 5. Jak podaje brytyjski Eurogamer, wraz z nowym wydaniem do gry trafi także spora aktualizacja oferująca „kompletne odświeżenie systemu klas i rozwoju postaci”. Deweloperzy zamierzają najwyraźniej nieco wzbogacić RPG-owe elementy rozgrywki.

W ramach przypomnienia, Warhammer 40,000: Darktide to kooperacyjna gra akcji dla czterech graczy. Uczestnicy zabawy wcielają się w członków specjalnego oddziału szturmowego, którego zadaniem jest uratować miasto Tertium przed hordami potworów. Wspomniane wcześniej studio Fatshark jest odpowiedzialne także za uznaną serię Warhammer 40k: Vermintide.

Produkcja cieszyła się sporą popularnością na premierę, ale z czasem zaangażowanie graczy znacząco spadło. Zgodnie ze statystykami przedstawionymi przez serwis SteamDB, w ciągu ostatnich 24 godzin grało jednocześnie nieco ponad 3000 użytkowników Steama. Pozostaje trzymać kciuki, że debiut na nowej platformie pomoże w ożywieniu społeczności. Niestety nie wiadomo na ten moment nic o funkcji cross-playu między konsolą, a PC.

Read this next