Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Usprawniony silnik graficzny War Thunder zapewni lepszą oprawę

I większy realizm.

Sieciowa gra akcji War Thunder „w jednej z nadchodzących aktualizacji” otrzyma usprawnioną oprawę graficzną, napędzaną nową wersją silnika Dagor.

Woda ma wyglądać lepiej

Główną innowacją jest popularny w tej generacji model oświetlenia oparty o fizyczne właściwości obiektów. Tekstury, takie jak drewno, ziemia, liście, metal, szkło i kamień będą wyglądały naturalniej dzięki wykorzystaniu obliczeń odbić światła od różnych powierzchni.

Inne zmiany w aktualizacji to wprowadzenie wsparcia dla gamy efektów Nvidia GameWorks. Deweloperzy wprowadzają między innymi podatne na zniszczenia obiekty z wiarygodną fizyką balistyczną.

„Gracze będą w stanie zniszczyć osłonę przeciwnika albo stworzyć zupełnie nowe stanowiska strzeleckie” - czytamy w informacji prasowej.

Współpraca z Nvidią zagwarantuje także lepiej wyglądające zbiorniki wodne, dzięki technologii Waveworks. Ich zachowanie będzie zależeć od kierunku i siły wiatru.

Usprawnienia silnika Dagor Engine 4.0 będą dostępne na wszystkich mapach - powietrznych i tych dla jednostek naziemnych. Nie podano daty premiery aktualizacji.

Darmowa gra akcji War Thunder oferuje ponad 200 różnorodnych modeli samolotów i czołgów, walczących wspólnie na wielkich mapach. W planach jest jeszcze dodanie bitew okrętów.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze