Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vikings: Wolves of Midgard - gra akcji z wikingami debiutuje 28 marca

Nordyckie Diablo.

Studio Games Farm ujawniło, że Vikings: Wolves of Midgard - „Diablo z wikingami” - zadebiutuje na PS4 już 28 marca tego roku.

Produkcja zmierza także na PC i Xbox One. Choć nie podano jeszcze detali na temat tych wersji sprzętowych, to można zakładać, że ukażą się w tym samym terminie.

Prawie jak For Honor

Produkcja wydawana przez Kalypso Media Digital jest hack'n'slashem osadzonym w realiach mitologii nordyckiej, czerpiącym inspiracje z gier, takich jak wspomniane Diablo czy też Path of Exile.

Gracze wcielają się w przywódcę jednego z wikińskich klanów, którego zadaniem jest powstrzymanie Jotana przed zgładzeniem bogów Asgardu i zniszczeniem świata.

Akcję umieszczono podczas Ragnaroku, czyli wielkiej walki pomiędzy bogami a olbrzymami. Nasza wioska zostaje zniszczona, więc zadaniem jest odbudowanie osady i przeciwstawienie się plejadzie przeciwników.

Podobnie jak w innych tego typu grach, zabawa polega przede wszystkim na walce z kolejnymi zastępami wrogów, wcielając się potężnego wikinga lub nie mniej efektywną tarczowniczkę.

Nie brakuje też eksploracji - zwiedzamy ziemski Midgard, mroźny Niflheim oraz utrzymany w gorącym klimacie Balheim. Otoczenie jest do pewnego stopnia podatne na destrukcję, co można wykorzystać w pojedynkach z wrogami.

Wspomniana odbudowa wioski to nie tylko element fabuły, ale także osobny system rozgrywki. Konstruując (a później ulepszając) budynki pokroju zbrojowni uzyskujemy dostęp na przykład do mocniejszej broni.

Sam arsenał jest zróżnicowany - bohater dysponuje rozmaitymi mieczami, łukami, młotami, toporami oraz magicznymi laskami. Niektóre elementy ekwipunku są powiązane z określonymi bóstwami, którym możemy też składać dary z krwi pokonanych wrogów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze