Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve pracowało nad kooperacyjną grą fantasy - raport

Sugerują grafiki koncepcyjne.

Czyżby Valve pracowało w przeszłości nad grą akcji w świecie fantasy, przeznaczoną do kooperacji dla czterech osób? Taki rozwój wydarzeń sugerują grafiki koncepcyjne.

Na oficjalnej stronie Drew Wolfa znaleźć można bowiem sekcję z „nienazwaną grą fantasy”. Rysunki przygotowano podobno w ramach rozwoju projektu „fabularnej gry akcji w świecie fantasy, koncentrującej się na kooperacyjnej walce”.

„Celem było przedstawienie jak największej liczby czteroosobowych grup postaci, z myślą o przygotowaniu zróżnicowanych archetypów. Po dyskusjach i zebraniu opinii zestaw zmniejszono do 10 bohaterów, z których mieli wybierać gracze” - czytamy w opisie.

Jak widać na poniższych grafikach, mamy maga, wojownika z biczem, wygnanego księcia, heretyka do wynajęcia i tak dalej.

Nigdzie nie powiedziano, że mowa właśnie o projekcie Valve, lecz Drew Wolf w ostatnich latach nie pracował nigdzie indziej - w firmie z Bellevue spędził ostatnie dziewięć lat. Teraz jest twórcą niezależnym, choć w serwisie LinkedIn nadal wymienia właścicieli Steama jako pracodawcę.

Powyższe ilustracje mogą wyglądać znajomo. Nic dziwnego - grafik odpowiadał w przeszłości za projektowanie postaci do Doty 2.

Jednocześnie mamy do czynienia z kolejnym ważnym pracownikiem Valve, który opuszcza firmę. Ostatnio na podobny krok zdecydował się chyba już ostatni ze scenarzystów.

Dlaczego ze studia odchodzą pracownicy kreatywni? Faktem jest, że za jedne z najpopularniejszych gier na świecie - Dota 2, Counter-Strike czy Team Fortress 2 - odpowiada właśnie studio z Bellevue, lecz żadna z tych pozycji nie stawia na opowieść. Podobnie będzie zapewne w przypadku karcianki Artifact.

Przyszłość Valve wydaje się być związana bardziej z wirtualną rzeczywistością i Steamem niż z produkcjami fabularnymi, co zapewne skłoniło scenarzystów - i grafika - do szukania nowych wyzwań.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze