Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve nie ma planów na Steam Deck 2 w „najbliższych latach”

Obecna moc jest wystarczająca.

Valve najwyraźniej nie planuje wydać nowego modelu przenośnego komputera Steam Deck w najbliższych latach. Obecne urządzenia są wystarczająco potężne - wyjaśnia przedstawiciel firmy.

Takie założenia przedstawił programista Pierre-Lou Griffais w rozmowie z telewizją CNBC na targach Tokyo Game Show.

- Postrzegamy obecny poziom wydajności jako stabilny cel na kilka lat - przyznał deweloper z Valve. - Uważamy, że to idealny punkt, by cieszyć się nowymi wrażeniami ukazującymi się w tej generacji i jak na razie nowe produkcje działają świetnie na Steam Decku.

- Pracujemy oczywiście z deweloperami nad przyszłymi premierami i monitorujemy pojawiające się sugestie, ale na razie jest całkiem dobrze pod względem mocy obliczeniowej - dodał.

W osobnej rozmowie z serwisem The Verge ten sam Griffais dodał, że ważne jest, by oferować twórcom stabilną konfigurację, co ułatwia prace i planowanie. Również konsumenci doceniają pewność, że gry zadziałają na ich urządzeniach.

- Dlatego też zmiana poziomu wydajności nie jest czymś, na do decydujemy się lekkomyślnie i robimy to tylko, jeśli wzrosty będą na tyle znaczące, by to tłumaczyć - wyjaśnił. - Nie chcemy też, by wydajność przełożyła się negatywnie na zużycie baterii. Nie spodziewam się, żeby w następnych kilku latach doszło do znaczącego skoku, ale skrupulatnie przyglądamy się innowacjom w architekturach i procesach produkcyjnych, by widzieć, co dzieje się w tej sferze.

Już w marcu w podobnym tonie wypowiadał się projektant Lawrence Yang, który w rozmowie z serwisem RPS zapewnił, że „prawdziwie nowa generacja Decków, ze znaczącym wzrostem mocy obliczeniowej, nie pojawi się w najbliższych latach”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze