Skip to main content

Upadła strzelanka sprzed lat może powrócić dzięki fanom. Mają błogosławieństwo twórcy

LawBreakers nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

Grupa oddanych fanów pracuje nad wskrzeszeniem zapomnianej pierwszoosobowej strzelanki z 2017 roku - LawBreakers. Udało się już przeprowadzić testy, a projekt ma błogosławieństwo Cliffa Bleszinskiego, więc wszystko wskazuje na to, że okaże się sukcesem.

LawBreakers nie miało szczęścia, mimo że w teorii warunki były sprzyjające. Za grę odpowiadało studio Boss Key Productions, założone przez wspomnianego Cliffa Bleszinskiego, czyli ojca Gears of War. Tytuł został też całkiem entuzjastycznie przyjęty przez graczy i krytyków. Rozgrywka opierała się na dynamicznych starciach na niewielkich arenach, przy czym ze względu na zmienną grawitację sporą część meczu spędzało się w powietrzu.

LawBreakers nie zdołało jednak przyciągnąć graczy i zwyczajnie przegrało na rynku przesyconym strzelankami battle royale i tzw. hero shooterami. W 2018 roku Boss Key przyznało, że gra była komercyjną porażką i zamknęło serwery. Studio spróbowało jeszcze szczęścia z Radical Heights, reprezentującym podgatunek battle royale, ale ta gra również okazała się klapą. Niedługo potem Bleszinski rozwiązał Boss Key Productions.

Upadek LawBreakers świetnie podsumowuje ten materiałZobacz na YouTube

Cliff Bleszinski kilkukrotnie wspominał o chęci reaktywacji strzelanki i wygląda na to, że jego marzenie się spełni, bo oddana grupa fanów zamierza ponownie postawić LawBreakers na swoich własnych serwerach. Przedsięwzięcie nosi nazwę RELB Project, a więcej na jego temat można się dowiedzieć z oficjalnego serwera na Discordzie.

Choć Bleszinski dopiero teraz publicznie zwrócił uwagę na projekt, to z informacji na Discordzie wynika, że prace trwają aż od 2022 roku. Niedawno odbyły się pierwsze „udane” otwarte testy, ale prace wciąż są w toku.

Zainteresowani mogą udać się na oficjalną stronę projektu i już dziś pobrać LawBreakers, korzystając z instrukcji. Aktualnie nie wiadomo, kiedy miałaby się ukazać finalna wersja RELB Project.

Read this next