Skip to main content

UFL nie ukaże się w tym roku. Rywal serii FIFA zalicza opóźnienie

Gra jest gotowa w 80 procentach.

Brytyjskie studio Strikerz poinformowało, że darmowa gra piłkarska UFL ukaże się dopiero w przyszłym roku. Produkcja - starająca się zmienić gatunek niemalże zmonopolizowany przez Fifę - zmierza na konsole obu generacji. Dotychczas zakładano debiut jeszcze w 2022 r.

- Niczym nowym nie jest stwierdzenie, że to złożony pod względem technologicznym tytuł, który musi symulować całe spektrum piłkarskich mechanik oraz technik w połączeniu z dynamicznymi, realistycznymi animacjami, światowej klasy piłkarzami i tak dalej - mówi dyrektor generalny studia, Eugene Nashilov, w specjalnym materiale wideo.

- Dzisiaj ogłaszamy przesunięcie premiery na 2023 rok. Wielu z was sugerowało, że to możliwe... I mieliście rację. Gra jest ukończona w około 80 procentach i potrzebujemy więcej czasu na doszlifowanie szczegółów - dodał. Bardziej konkretną datę powinniśmy poznać w grudniu.

UFL będzie rozprowadzane za darmo, ale w planach nie ma wersji PC. Ważnym elementem ma być sprawiedliwy matchmaking, dobierający oponentów według poziomu umiejętności. Wśród „ambasadorów” są Cristiano Ronaldo, Oleksandr Zinchenko, Romelu Lukaku, Roberto Firmino i Kevin De Bruyne.

Zobacz także