Skip to main content

Nowego rywala FC 24 sprawdzimy za darmo przez weekend. Rusza beta na konsolach

UFL wychodzi z cienia.

Jeszcze w tym tygodniu otrzymamy pierwszą okazję do sprawdzenia UFL - ciekawie zapowiadającego się symulatora piłki nożnej, rzucającego rękawicę serii FC od EA. Tytuł sprawdzimy w ramach darmowej bety, dostępnej na konsolach obecnej generacji.

Jak dowiadujemy się z ogłoszenia wydanego przez brytyjskie studio Strikerz, beta będzie dostępna za darmo na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S przez najbliższy weekend, czyli w dniach 7-9 czerwca. Tytuł możemy już pobierać poprzez aplikacje PS Store i Xbox Store.

W przeciwieństwie do FC 24, UFL zbudowano na silniku Unreal Engine 5.Zobacz na YouTube

Testów na PC nie będzie, ponieważ gra zmierza obecnie wyłącznie na konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Twórcy zapewniają jednak, że „to tylko początek”, co wydaje się wystarczającą wskazówką na to, że pecetowe wydanie jest w planach. Po oficjalnej premierze grać będzie można także międzyplatformowo.

Wśród „ambasadorów” produkcji są Cristiano Ronaldo, Oleksandr Zinchenko, Romelu Lukaku, Roberto Firmino i Kevin De Bruyne. W grze znajdziemy też kilka popularniejszych klubów, jak West Ham United, Sporting CP, Shakhtar Donetsk, Borussia Mönchengladbach, Monaco, Besiktas, Celtic oraz Rangers.

Tytuł będzie działał na modelu free to play, a więc możemy się zapewne spodziewać licznych atrakcji dostępnych do kupienia w wewnętrznym sklepie. Oficjalna premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku, o ile nie zostanie ponownie opóźniona.

Zobacz także