Skip to main content

Konkurent serii FIFA nabiera kształtów. Spory gameplay z UFL

Połowa meczu.

Brytyjskie studio Strikerz opublikowało obszerny gameplay z UFL, darmowego symulatora piłki nożnej, starającego się rzucić wyzwanie serii FIFA - czy też EA Sports FC, następcy tej serii. Oglądamy drugą połowę spotkania.

Rywalizują Fevern FC oraz Styxflows FC, a brak oficjalnych licencji będzie zapewne sporą przeszkodą na drodze do zainteresowania miłośników futbolu. Wśród „ambasadorów” produkcji są Cristiano Ronaldo, Oleksandr Zinchenko, Romelu Lukaku, Roberto Firmino i Kevin De Bruyne.

Jest też kilka pojedynczych klubów: West Ham United, Sporting CP, Shakhtar Donetsk, Borussia Mönchengladbach, Monaco, Besiktas, Celtic oraz Rangers, lecz brakuje - jak na razie - kontraktów na całe kraje czy rozgrywki, które posiada Electronic Arts.

Wydaje się, że amerykański gigant ma przewagę także w innych obszarach, jak jakość animacji. Twórcy UFL tłumaczą na początku filmu, że oglądamy właśnie nowy system odpowiedzialny za ten aspekt grafiki. Mowa rzekomo o wersji ze stycznia, lecz widać, że przed deweloperami jeszcze sporo pracy.

UFL będzie rozprowadzane za darmo, ale w planach nie ma wersji PC. Gra trafi w tym roku na konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Nie znamy dokładnej daty premiery, choć w ubiegłym roku - przy okazji ogłoszenia opóźnienia - zapewniano, że prace są ukończone w 80 procentach.

Zobacz także