Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy The Rogue Prince of Persia szukają chętnych do testów

Jeszcze przed premierą w maju.

Studio Evil Empire poszukuje osób zainteresowanych testowaniem The Rogue Prince of Persia jeszcze przed premierą, zaplanowaną na 14 maja.

Gracze mogą zgłaszać się na oficjalnej stronie internetowej, reklamującej nadejście odsłony pre-alpha. Inicjatywa wydaje się być interesująca, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w połowie przyszłego miesiąca gra zadebiutuje, ale w Early Access - w pewnym sensie wszyscy i tak będziemy więc testerami.

The Rogue Prince of Persia zapowiedziano w środę, jako drugą odsłonę zasłużonej serii w tym roku. I tym razem otrzymujemy platformową rozgrywkę, ale ze znacznie odmiennym, rysunkowym stylem oprawy, inspirowanym podobno belgijskimi i francuskimi komiksami.

Zobacz na YouTube

Za prace odpowiada Evil Empire, z siedzibą właśnie we Francji. W ostatnich latach firma zajmowała się popremierowym wsparciem Dead Cells, zanim partnerzy z Motion Twin postanowili, że wystarczy już aktualizacji.

„Aby opanować sekcje platformowe, gracze będą musieli korzystać z kultowego biegania po ścianie, co pozwoli łatwo pokonywać przestrzenie, unikać pułapek i wymanewrować wrogów” - czytamy w opisie.

„Od akweduktu do wielkiej akademii i przez dzikie ogrody, książę musi wykorzystać wszystkie umiejętności akrobatyczne, by bezpiecznie znaleźć drogę przez proceduralnie generowane poziomy, składające się z różnorodnych kolorowych biomów, inspirowanych perską architekturą” - dodano.

Nie może też zabraknąć elementów gatunku roguelike. Po każdej śmierci wracamy do Oazy, gdzie możemy odpocząć między kolejnymi podejściami oraz wykorzystać znalezione schematy do stworzenia nowych rodzajów broni.

Read this next