Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy serii Persona pracują nad nową grą RPG

W świecie fantasy.

Zasłużone studio Atlus sformowało zespół o nazwie Studio Zero i zapowiada produkcję nowego projektu RPG, bez związku ze swoimi największymi hitami, czyli Shin Megami czy Persona.

Szczegóły są obecnie skąpe, ale magazyn Famitsu ujawnił, że w prace nadzoruje reżyser tej drugiej serii - Katsura Hashino - który dopiero co zakończył Persona 5. Jest też grafik i twórca postaci - Shigenori Soejima - oraz kompozytor Shoji Meguro.

Obecny tytuł to Project Re Fantasy, ale nazwa może jeszcze ulec zmianie. Nie znamy daty premiery, ceny czy platform docelowych, choć prawdopodobnie nie będą to urządzenia mobilne.

- Nie zdecydowaliśmy jeszcze o wspieranym sprzęcie, ale robimy to dla osób lubiących domowe konsole i gry firmy Atlus - przyznał Katsura Hashino w rozmowie z Famitsu (dzięki, Gematsu).

Wkrótce ruszą poszukiwania nowych pracowników do projektu

Opublikowana grafika przedstawia elfkę w pancerzu płytowym. W magazynie jest też walka ze smokiem, drużyna z pieskiem oraz młodzieniec na koniu. Twórcy zapewniają, że to tylko ogólne grafiki koncepcyjne.

- Do teraz, odkąd fantasy stało się popularne, Atlus miał odwagę umieszczać serie w czasach współczesnych, idąc pod prąd - wyjaśnia Hashino. - Persona 3 i kolejne odsłony to właśnie tego typu produkcje. Zawsze chciałem jednak wyzwania związanego z powrotem do tradycyjnego gatunku i dostarczenie gry w unikatowym stylu Atlus.

Jednocześnie deweloperzy zapewniają, że wymienieni pracownicy pozostają bardzo ważną częścią zespołu odpowiedzialnego za cykl Persona.

- Stopniowo rozwijamy za kulisami inne tytuły, w tym serię Persona. Planujemy ogłosić przyszłe gry w nowym roku, by nie trzymać was w niepewności.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły