Skip to main content

Twórcy Hitmana potwierdzają projekt gry RPG w świecie fantasy

Nie tylko James Bond.

Studio IO Interactive - twórcy serii Hitman - potwierdzili, że pracują nad grą RPG w świecie fantasy. Szczegóły są obecnie skąpe, lecz mowa najwyraźniej o projekcie z elementami sieciowymi.

„Rozpoczynamy nową przygodę! Taką, która rozszerza naszą kreatywność, możliwości i w pewnym sensie naszą tożsamość. Budujemy nowy świat, nową licencję - online fantasy RPG - czytamy w ogłoszeniu na oficjalnej stronie. „Świat i gra zbudowane od podstaw, aby bawić graczy i rozwijać się przez wiele lat. To dla nas coś znajomego, ale jednocześnie IOI wyrusza w całkiem nową podróż”.

O projekcie nieoficjalnie słyszeliśmy po raz pierwszy w kwietniu 2021 roku. Wtedy mówiło się, że to tytuł przygotowywany dla Microsoftu, lecz nie jest obecnie jasne, czy takie założenia pozostają aktualne -jeśli kiedykolwiek były prawdą. Tytuł osadzony jest podobno w dużych rozmiarów świecie wzorowanym na średniowieczu, w którym jednak pojawią się smoki.

IO Interactive ma dzisiaj trzy zespoły deweloperskie na całym świecie, choć jeszcze kilka lat temu było w sporym kryzysie: zwalniano pracowników, a dalsza przyszłość studia była niepewna. Firmę od Square Enix przejął ówczesny zarząd, a sukces uniwersum „World of Assassination” z Agentem 47 w roli głównej pozwolił na rozwój.

Jedyny materiał z nowej gry

„IOI obejmuje obecnie wiele różnych oddziałów, od Kopenhagi i Malmö na północy po ciepłą Barcelonę na południu. Wszystkie biorą udział w tworzeniu wszystkich naszych gier, w tym tego nowego przedsięwzięcia. Ludzie z całego świata o różnych osobowościach i umiejętnościach spotykają się, aby stworzyć nowy początek” - napisano.

Firma ma więc ręce pełne roboty, ponieważ równolegle rozwija także projekt na bazie licencji Jamesa Bonda, o roboczej nazwie Project 007. Gra opowiadająca o przygodach Agenta 007 ukaże się najwcześniej w kwietniu 2025 roku, lecz już teraz mówi się, że może zostać trylogią.

Read this next