Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

James Bond od twórców Hitmana ukaże się najwcześniej za dwa lata

007 się nie śpieszy.

Z najnowszego raportu finansowego firmy IO Interactive można wywnioskować, że nadchodząca gra opowiadająca o przygodach Agenta 007 ukaże się najwcześniej w kwietniu 2025 roku.

Firma z Danii informuje, że zanotowała „zadowalający” rok fiskalny, między innymi dzięki kontraktowi na udostępnienie Hitmana 3 w Game Passie. Nadchodzące lata fiskalne - FY24 i FY25 - mają już być słabsze pod względem finansowym, właśnie z powodu braku większych premier i długich okresów produkcyjnych nadchodzących tytułów.

Tymczasem rok fiskalny FY25 zakończy się 31 marca 2025 roku. Można bezpiecznie założyć, że zapowiedziany dwa lata temu Project 007 - jak brzmi wstępna nazwa - jest traktowany właśnie jako duże wydarzenia, a to pozwala sądzić, że ukaże się dopiero po tej dacie.

IO Interactive jeszcze kilka lat temu było w sporym kryzysie: zwalniano pracowników, a dalsza przyszłość studia była niepewna. Firmę od Square Enix przejął ówczesny zarząd, który dzisiaj rozważa otwieranie kolejnych oddziałów na całym świecie i zamierza wejść na rynek gier mobilnych.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze