Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

James Bond od IO Interactive może być trylogią

Studio nie wyklucza.
  • Szef IO Interactive twierdzi, że można „łatwo sobie wyobrazić” trylogię gier o Jamesie Bondzie
  • Bohaterowi wizerunku nie użyczy żaden aktor z filmów o Agencie 007

Niedawno ukazał się Hitman 3, ale IO Interactive pracuje już nad kolejnym projektem - grą o przygodach Jamesa Bonda. Deweloperzy przekonują, że może powstać więcej produkcji z Agentem 007.

Dyrektor generalny studia - Hakan Abrak - w wywiadzie dla duńskiego serwisu DR.dk przypomniał, że wspomniany tytuł przedstawi zupełnie nową historię. Według menedżera, „łatwo sobie wyobrazić”, że z opowieści ostatecznie „mogłaby wyjść trylogia”.

Szef IO Interactive jednocześnie zaznaczył, że w zapowiedzianym niedawno Project 007 twórcy zaprezentują własną wersję Jamesa Bonda. To oznacza, że wizerunku bohaterowi nie użyczy żaden aktor z filmów.

Abrak ujawnił też, że pozyskanie licencji na stworzenia gry o słynnym brytyjskim szpiegu nie było łatwym zadaniem. Studio przygotowywało się około dwóch lat do spotkania z Barbarą Broccoli i Michaelem G. Wilsonem, którzy zarządzają prawami do przygód o Agencie 007.

Wyzwanie stanowiło przekonanie Broccoli, która była niechętna wobec wirtualnej rozrywki - w latach dwutysięcznych miała zadeklarować, że nie pozwoli na powstanie kolejnej produkcji, ponieważ wcześniejsze nie były udane i przedstawiały „przemoc dla samej przemocy”. Ostatecznie jednak wizja zaprezentowana przez IO Interactive przypadła kobiecie do gustu.

Project 007 znajduje się na wczesnym etapie rozwoju - nieznane są data premiery i platformy docelowe gry.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze