Skip to main content

Twórca serii Fallout chwali serial i krytykuje część fanów

Tim Cain pojawił się na premierze.

Zasłużony projektant Tim Cain - jeden z ojców serii Fallout - opublikował materiał wideo z komentarzem na temat serialu stacji Amazon.

Deweloper wspomina, że Todd Howard z Bethesdy zaprosił go na specjalną premierę w Los Angeles, a ten podczas seansu był pod ogromnym wrażeniem tego, co oglądał i „aż nie mógł wysiedzieć na miejscu”. Jak zauważa, najważniejszym osiągnięciem produkcji jest zapewne odtworzenie klimatu z gier.

- Cały czas gapiłem się na rekwizyty - zauważa. - Po kilku minutach zdałem sobie sprawę, że w ogóle nie śledzę dialogów, ponieważ tak wciągnęła mnie wizualna strona serialu.

Na premierze zaoferowano najwyraźniej dwa pierwsze odcinki. Cain chwali między innymi fakt, że ten pierwszy jest nieco poważniejszy w tonie, a dopiero w drugim pojawia się więcej humoru.

- Po obejrzeniu stwierdzimy zapewne, że serial bazuje w największym stopniu na Fallout 4, ale są elementy z wszystkich odsłon - przyznał.

Zobacz na YouTube

W obszernym materiale wideo od Caina znalazło się także miejsce na nieco mniej optymistyczny akcent. Projektant siedział bowiem obok Brianem Fargo, który przed laty był szefem firmy Interplay, która wydawała pierwsze Fallouty. Fargo poskarżył się, że na przestrzeni lat zebrał sporo hejtu w sieci, odpowiedzialny rzekomo za uśmiercenie serii przed przejęciem przez Bethesdę.

Projektant zauważył, że takie nastawienie - czy też szersza „rywalizacja” między fanami „starych” i „nowych” odsłon serii - jest kompletnie bez sensu.

- Potraficie niszczyć - przyznał Cain, mając na myśli negatywne opinie fanów. - Co dziwne, ponieważ niszczycie ludzi, którzy starają się coś stworzyć.

Twórca w jednym z poprzednich materiałów wideo sam krytykował Fargo, gdy opisywał decyzje stojące za odejściem z Black Isle po zakończeniu Fallout 2. Teraz zapewnił jednak, że panowie rozstali się w dobrych relacjach, a historia „dwójki” była bardzo skomplikowana.

- Ludzie różnie pamiętają różne rzeczy, wydarzenia były w rzeczywistości inne i inaczej wpływały na zaangażowane osoby - zauważył, tonując w pewnym stopniu swoje wypowiedzi z przeszłości.

Zobacz też: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Read this next