Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Half-Life 2 i Dishonored pracuje nad „strzelanką soulslike”

Nietypowe połączenie gatunków.

Viktor Antonov może pochwalić się bardzo interesującą karierą, odpowiadając za wizualny kierunek, jaki obrano w Half-Life 2, Dishonored czy Wolfenstein: The New Order. Teraz doświadczony deweloper szykuje kolejny projekt.

Twórca został bowiem dyrektorem artystycznym w nowym studiu o nazwie Eschatology Entertainment. Pierwszy projekt firmy łączy wiele różnych założeń: „apokaliptyczny” Dziki Zachód, strzelankę z perspektywy pierwszej osoby, narrację oraz „souls-like”.

Na oficjalnej stronie padają także określenia „AAA” oraz „hardcore”. Wydaje się więc, że otrzymamy produkcję z wysokim poziomem trudności, ale zamiast średniowiecznych rycerzy rodem z Dark Souls zobaczymy równie mroczny świat kowbojów, oglądany z oczu postaci.

„Nasza pierwsza gra opowiada historię rewolwerowca, który próbuje zrozumieć, kim jest, podróżując przez świat ogarnięty piekielnym ogniem i znajdujący się na skraju zniszczenia” - czytamy dalej.

Antonov pracował też nad Weird West, które oferuje podobny świat

„Ten nowy apokaliptyczny świat będzie bogaty w historię, horror, złożone postacie i zaskakujące historie. Czeka na odkrycie i eksplorację. Wierzymy, że nasza licencja może wykroczyć daleko poza pojedynczą grę i stać się kulturowym fenomenem. Sami jesteśmy zapalonymi graczami i wielkimi fanami wymagającej rozgrywki i bogatej narracji” - zapewniają deweloperzy.

Założycielem i szefem przedsięwzięcia jest Fuad Kuliev, który w dorobku ma jedynie The Executioner z 2019 roku, stworzone przez Lesser Evil Games. Wcześniej spędził kilka lat w Wargaming, w ramach którego przeniósł się z Moskwy na Cypr, gdzie siedzibę ma też Eschatology Entertainment.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze